Сьогодні суд в Ужгороді розгляне "ГЕСівську справу" по Березову

Сьогодні, 19 квітня, о 11:00, в Закарпатському окружному адміністративному суді під головуванням судді Дмитра Іванчулинця відбудеться розгляд резонансної справи за позовом забудовника ТОВ «Ріка Енерго» до Березівської сільської ради щодо будівництва міні-ГЕС на річці Ріка.

Сьогодні суд в Ужгороді розгляне "ГЕСівську справу" по Березову

Про це Закарпаття онлайн повідомив громадський правозахисник Віталій Грегор.

Йдеться про оскарження забудовниками рішення Березівської сільської ради Хустського району, прийнятого на позачерговій сесії 28 грудня 2017 року, яким було скасовано як незаконне розпорядження голови села Березово Богдана Біляка №60, яким той намагався легітимізувати псевдослухання щодо будівництва міні-ГЕС на р. Ріка.

Цьому передували протести мешканців села Березово, оскільки вони ще 9 липня 2017 року, на зібранні села, одноголосно проголосували «проти» цього, на їх думку, екологічно-небезпечного гідробудівництва, як в подальшому і депутатський корпус сільради. 

Свою позивну заяву представник забудовників Зоя Темнохудова обґрунтувала, як стверджує В.Грегор, "відвертою брехнею та абсурдом, а саме – що скандальне розпорядження сільського голови Березова, скасоване сільрадою, було прийняте через те, що попереднє приймалось ним наче під тиском і погрозами "невідомих осіб".

"Окрім цієї непідтвердженої інформації, «гесівська» представниця мабуть «забула», що у голови села немає повноважень визнавати свої ж попередні розпорядження такими, що втратили чинність. Тому мешканці Березова та громадськість сподіваються, що суд захистить їх інтереси і прийме законне рішення, бо в протилежному випадку мирні протестні акції протесту розпочнуться і тут", – інформує В.Грегор.

Правозахисник нагадує, що "основний суд по даній справі березівчан зупинений незаконною ухвалою судді Хустського районного суду Михайла Довжанина 26 лютого 2018 року, яка нині оскаржується в апеляційному порядку у Львові. Крім того, 2 жовтня 2017 р. цей же окружний суд вже відмовив зокрема і цьому ж горе-інвестору в спорідненій «гесівському» позові до Закарпатської ОДА, визнавши законним розпорядження голови ОДА Геннадія Москаля №484 від 20 вересня 2017 "Про недопущення порушень прав та інтересів територіальних громад і громадян, негативного впливу на навколишнє природне середовище під час вирішення питань, пов'язаних із розміщенням малих гідроелектростанцій", яким було скасовано всі первинні дозвільні документи «прогесівського» голови Хустської РДА Назарія Павлія, в т.ч. і щодо Березова".

Раніше Закарпаття онлайн детально поінформувало, хто конкретно стоїть за будівництвом малих ГЕС на річках Закарпаття.

19 квітня 2018р.

Теги: Березово, міні-ГЕС

НОВИНИ: Соціо

15:58
Снайпер "Ярий"
14:22
/ 1
На Закарпатті викрили дві схеми втечі чоловіків за кордон Фото новина
13:30
Через митний пост «Ужгород» намагалися незаконно ввезти хутра на майже $100 тисяч Фото новина
12:27
/ 1
На Берегівщині у ДТП загинув військовий Володимир Любінецький Фото новина
11:33
На Закарпатті затримали ужгородця, який за $1700 обіцяв «вплинути» на посадовців ТЦК Фото новина
10:10
На горі Піп Іван Чорногірський — мінус 6 і хмарно Фото новина
09:09
/ 1
Водій бетонозмішувача на Закарпатті заплатить 17 тис. грн штрафу Фото новина
18:07
В Ужгороді тракторист допоміг загасити палаюче авто Фото новина
17:24
Осіння подорож Боржавою: як діти природу пізнавали Фото новина
17:10
На Закарпатті стягнули понад 10 млн грн з «Лісів України» за незаконну вирубку
16:02
У Виноградові охоронець врятував ринок від масштабної пожежі Фото новина
15:07
На Мукачівщині під час руху загорівся легковик Фото новина
14:04
Двоє мукачівців представлять Україну на чемпіонаті світу зі спортивної боротьби U23 Фото новина
13:12
На Берегівщині 42-річний чоловік вбив подружжя пенсіонерів Фото новина
12:15
Родини полеглих закарпатських Героїв пройшли черговий сеанс іпотерапії Фото новина
11:02
На Закарпатті засудили 20-річного боксера, який систематично бив свою дружину
10:02
/ 1
Посадовця Ужгородської міськради та підрядника обвинувачують у заволодінні 1,7 млн грн бюджетних коштів
09:02
Гірські штурмовики 128-ї бригади піднялися на Говерлу Фото новина
18:29
/ 3
У Мукачеві зустріли родини переселенців із Дніпропетровщини Фото новина
17:10
/ 1
У Мукачеві попрощалися із захисником Максимом Власенком Фото новина
16:02
/ 2
Підрядник з Ужгородщини підозрюється у розкраданні понад 1,6 млн грн на ремонті дороги Фото новина
15:09
/ 1
У селі Мала Уголька попрощалися з військовослужбовцем Іваном Лиськом Фото новина
14:14
/ 1
На Тячівщині позашляховик наїхав на 10-річного велосипедиста Фото новина
13:16
/ 1
У Карпатах рятувальники допомогли туристу, який заблукав біля гори Ряпецька Фото новина
12:09
У Мукачеві зупинили водія без прав і з ознаками наркотичного сп’яніння Фото новина
» Всі новини