Навесні на Закарпатті відбудуться ще два винні фестивалі

27 січня у селі Кідьош, у винному підвалі приватного винороба Карла Шоша відбулася чергова конференція «Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття». Доволі простора дегустаційна зала в цей день ледве змогла вмістити всіх бажаючих взяти участь у зібранні. Варто відзначити, що за останній місяць чисельність Спілки зросла ще на кілька чоловік і тепер становить майже півсотні приватних виноробів та виноградарів.

Навесні на Закарпатті відбудуться ще два винні фестивалі

Учасники конференції, насамперед, поділилися враженнями від нещодавнього мукачівського фестивалю «Червене вино». Особливо відзначалася висока організація дійства в місті над Латорицею. Виступаючі говорили про те, що з кожним роком цей фестиваль набуває дедалі більшої популярності серед туристів.

Голова «Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття» Олександр Ковач прозвітував про виконану роботу зі створення «Винної карти Закарпаття». Зокрема, продовжується процес узгодження з керівництвом «Інституту виноградарства та виноробства імені В.Е.Таірова» дати проведення експертиз та критеріїв оцінки закарпатських домашніх вин у лабораторних умовах цього науково-дослідницького закладу. Вирішено, що саме фахівці одеського Інституту визначатимуть відповідність вина критеріям якості та діючим нормам Держстандарту. Завідувач кафедрою туризму УжНУ Федір Шандор повідомив про те, що вже у липні цього року планується випустити путівник «Винний шлях Закарпаття», який допомагатиме туристам не лише знайти та відвідати найкращі дегустаційні зали області, скуштувати неповторні сонячні напої, але й пізнати історію закарпатського виноробства. На конференції всім присутнім було запропоновано заповнити спеціальну анкету, на основі якої з часом і створюватиметься довідник. Зокрема, приватні винороби мають вказати свої дані про освіту, стаж роботи у виноробній галузі, наявність винних підвалів, готовність проводити дегустації, асортимент продукції і т.д. Крім того, кожний винороб аби увійти до «Винного шляху» має заручитися підтримкою щонайменше двох своїх колег.

На конференції у Кідьоші було визначено дату початку проведення тренінгів. Вже з 1 лютого закарпатських приватних виноробів навчатимуть як правильно працювати з туристами. Курси проходитимуть у приміщенні Берегівського туристично-інформаційного центру упродовж двох тижнів. По завершенню навчання приватні винороби складатимуть іспити. Найбільш успішні з них отримуватимуть відповідні сертифікати  від кафедри туризму УжНУ.

Тему навчання продовжила Інна Добоні - викладач Свалявського технічного коледжу. Саме у цьому навчальному закладі вже майже півстоліття готують фахівців для роботи у виноробній галузі. Проте, як зазначила пані Добоні, у майбутньому Закарпаття може залишитися без кваліфікованих кадрів. Керівництво коледжу цього року вирішило відмінити набір учнів на виноробні спеціальності. Причина, начебто, - у відсутності бажаючих навчатися цьому ремеслу. Насправді ж, більшість присутніх виноробів краю вперше лише на цьому зібрані дізналися про наявність подібного навчального закладу. З великим подивом люди дізнавалися, що Свалявський технічний коледж має всі умови для навчання виноробству: обладнані спеціалізовані лабораторії, бібліотеку, висококваліфікований штат викладачів, їдальню, гуртожиток тощо.

На конференції «Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття» у Кідьоші було презентовано проект програми Берегівського винного фестивалю, що пройде з 7 по 9 березня. Зокрема, передбачається окрім конкурсу на краще вино також провести шахматний турнір, книжкову виставку-ярмарок спеціалізованої літератури,  виставку-продаж обладнання виноробної галузі, презентацію сирів, бринзи та вурди. Під час фесту відбудеться посвячення в ряди Винного Лицарського Ордену Святого Венцела нових лицарів. Користуючись нагодою, Олександр Ковач повідомив присутніх про те, що ІІІ традиційний фестиваль вина і меду «Сонячний напій» цьогоріч пройде в Ужгороді 3-4 травня. Як один із організаторів цього дійства, пан Ковач пообіцяв підготувати для ужгородців та гостей міста в ці дні чимало приємних несподіванок та сюрпризів. Очікується, що участь у ньому візьмуть не лише закарпатці, але й винороби з інших областей України.

Наступне зібрання «Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття» відбудеться 14 березня 2008 року у селі Концово (Ужгородський район).

28 січня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

15:49
У вересні на Закарпатті яйця подорожчали на 12,7%, овочі – на 4,5%
17:05
За 8 місяців на Закарпатті підприємствами харчової промисловості реалізовано промислової продукції на суму 1039,8 млн грн
16:01
На Закарпатті імпортовано товарів на 28 млрд грн, експортовано – 7,7 млрд грн
04:18
На Закарпатті 2021 рік був вдалим для білих сортів винограду
15:24
Ціни на Закарпатті у серпні зросли на 6%
16:13
На підприємствах машинобудування Закарпаття за 7 місяців випуск промислової продукції зріс на 37,5%
13:57
На Закарпатті у першому півріччі 2021-го, порівняно з попереднім роком, експорт збільшився на 37,5%, імпорт – на 46,1%
02:00
На Закарпатті триває "Конкурс стартапів" для підприємців
15:20
Підприємства транспорту на Закарпатті у січні-липні перевезли на 23,5% більше вантажів, ніж за цей же період торік
02:20
/ 2
У серпні середня вартість сільгоспділянок на Закарпатті зросла удвічі
14:37
На Закарпатті у першому півріччі 2021-го, порівняно з цим же періодом торік, експорт зріс на 14,8%, імпорт – на 23,7%
15:21
Найвищий темп зростання валової доданої вартості на Закарпатті торік зафіксовано у сфері електро- та газопостачання
13:45
Із початку року на Закарпатті найбільше експортовано товарів в Угорщину, Німеччину, Італію, Австрію та Білорусь
10:27
У січні-червні підприємствами Закарпаття вироблено будівельної продукції на суму 463 млн грн
19:17
На Закарпатті зросли обсяги промислового виробництва
17:52
За рік кількість сільськогосподарських тварин на Закарпатті скоротилася на 4,4%
15:27
Торік послугами туристичних організацій на Закарпатті офіційно скористалися 14,7 тис. осіб
22:40
/ 2
У Закарпаття за перший квартал залучено $269,6 млн прямих іноземних інвестицій
14:42
Завдяки приватизації на Закарпатті за перше півріччя до держбюджету надійшло понад 1,1 млн грн
16:21
За 5 місяців на Закарпатті послугами пасажирського транспорту скористалися 7, 8 млн пасажирів
14:29
Фінансовий результат підприємств до оподаткування на Закарпатті торік був від'ємним
14:43
За січень-квітень підприємствами легкої промисловості на Закарпатті реалізовано продукції на 485,4 млн грн
03:01
/ 4
У найбільшій сироварні Закарпаття скаржаться на нестачу молока
12:13
Торік підприємства Закарпаття реалізували на 9% менше товарі у роздріб, аніж попереднього року
14:17
/ 1
За перший квартал поточного року на Закарпатті прийнято в експлуатацію 103,5 тис м2 загальної площі житлових будівель
» Всі новини