На Закарпатті відбулася низка зустрічей литовського посла Марюса Януконіса з очільниками та громадою краю (ФОТО)

Посол Марюс Януконіс відвідав Закарпаття.

На Закарпатті відбулася низка зустрічей литовського посла Марюса Януконіса з очільниками та громадою краю (ФОТО)

Слова, мовлені Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом під час його поїздки на Закарпаття 29-30 березня з нагоди 100 річчя відновлення Литовської Держави, є своєрідним ключем до змісту кількох поспіль зустрічей дипломата з керівниками Закарпатської області, міст Ужгород і Мукачево, військовослужбовцями та ветеранами війни на Сході України, волонтерами, студентами і викладачами Ужгородського національного університету, дипломатами, представниками бізнесу, громадянського суспільства, священнослужителями, журналістами.

Під час ділової зустрічі, у якій взяли участь народний депутат України Роберт Горват, представник МЗС України в регіоні Михайло Дзихор, Надзвичайний і Повноважений посол Ігор Дір, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв та його заступник Ігор Фартушок, радник при дирекції Національного інституту стратегічних досліджень Світлана Мітряєва, проректор УжНУ Мирослава Лендьел, Генеральний консул Словацької  Республіки у м. Ужгород Мірослав Мойжіта,  заступник Генерального консула Угорщини в м. Ужгород Ласло Куті, Почесний консул Словаччини у Великому Березному Олег Адамчук, Почесний консул Чехії в Ужгороді Отто Ковчар, Почесний консул Литви в Ужгороді Віктор Гарапко і його радник Інна Туряниця, єпископ-ординарій Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан, єпископ Закарпатської єпархії УПЦ КП владика Варсонофій, представники державних структур та громадських організацій, йшла мова про спільні історичні витоки, виклики сьогодення і перспективи розвитку українсько-литовської співпраці як на міждержавному, так і транскордонному і муніципальному рівнях.

Відкриваючи зустріч Інна Туряниця навела відомий вислів литовського президента Далі Грибаускайте «без України немає Європи», який українці сприйняли з глибокою вдячністю і виявом братніх стосунків, неодноразово підтверджених конкретною підтримкою України.

«Відвідини Закарпаття щоразу приносять мені багато приємних і корисних миттєвостей. Однак приїздити сюди частіше не випадає, оскільки відстань від Києва до Ужгорода є більшою, ніж від Києва до Вільнюса. Це засвідчує як  близькість наших країн, так і масштабність української держави – територіально однієї з найбільших у Європі, - наголосив Марюс Януконіс. - На Закарпатті є кілька знакових об’єктів, як пов’язують наші народи і країни. Найперше – це мукачівський замок «Паланок», який розбудував князь з литовським родовим корінням Федір Корятович. У другій половині цього року ми плануємо реалізувати там спільний  проект литовських та українських істориків – відкрити постійно діючу експозицію, присвячену Корятовичам».

Сьогодні Литва є потужним політичним адвокатом України на міжнародній арені у її прагненні повноцінної європейської інтеграції та наближенні до стандартів НАТО. Литовська амбасада у Києві четвертий рік поспіль виконує функцію контактного посольства Північноатлантичного альянсу в Україні. «Ми може й краще, ніж наші західні союзники, розуміємо, що безпека України є дуже важливою для нашої та й усієї Євроатлантичної безпеки. Саме тому Литва дуже активно співпрацює з Україною у військовій сфері, допомагає у реабілітації українських військовослужбовців, надає допомогу по відновленню соціальних закладів у постраждалих від бойових дій регіонах Донецької і Луганської областей» - зауважив М. Януконіс.

Учасники зустрічі були єдиними в думці про те, що в реформуванні українського суспільства дуже важливо не зупинитися на середині шляху та домагатися якнайшвидшої реалізації на практиці прийнятих парламентом прогресивних закони, аби вони приносили конкретну користь громадянам України, наближували суспільний загал до стандартів європейських країн.

Окремим пунктом розмови стали питання європейської геополітики, зокрема розвитку взаємин з «Вишеградською четвіркою», пошуку нових проектів для Балто-чорноморської співробітництва, будівництво транспортних коридорів «Північ-Південь», активізація транскордонного та муніципального співробітництва, налагодження бізнес-контактів та зв’язків у площині громадянського суспільства. Надзвичайний і Повноважний посол Ігор Дір наголосив, що саме Карпатський регіон, який складають прикордонні території чотирьох держав, є найкращим місцем для розвитку такої співпраці. Його ідею підтримали і розвинули народний депутат України Р. Горват, Почесний консул Чехії О. Ковчар, словацькі та угорські дипломати М. Мойжіта і Л. Куті, радник при дирекції НІСД С. Мітряєва, мер Ужгорода Б. Андріїв, а посол М.Януконіс резюмував: «Ужгород є саме тим містом, де найкраще дискутувати про Європу, і ви маєте демонструвати усій Україні, як слід вибудовувати стосунки з сусідами».

 

 

 

 

Василь Ільницький,  «День»

31 березня 2018р.

Теги: посол, зустрічі

НОВИНИ: Соціо

13:40
В Ужгороді за донорами, хто не може через карантин самостійно здати кров, готові відправляти транспорт
13:09
Випробування Боржавськими полонинами: витримали не всі
13:04
Поблизу Ужгорода з'явилась алея дуба червоного
14:42
Закарпатською митницею з початку року пропущено 626 573 транспортні засоби
13:36
У лютому мережі АЗС на Закарпатті продали пального на понад 288 млн грн
13:34
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-лютому перевезено 790,4 тисяч тонн вантажів
13:14
Торік обсяг вирощування сільськогосподарських тварин в аграрних підприємствах Закарпаття збільшився на 29,7%
13:00
Закарпатгаз запровадив швидку реєстрацію в онлайн-сервісі 104.ua
09:44
На закарпатських пунктах пропуску – жвавий пасажиропотік
09:42
З наступного тижня Укрпошта доставлятиме ліки у віддалені села Закарпаття
02:34
/ 1
Суд у Львові призначив розгляд апеляційної скарги захисників Боржави щодо дозволу на будівництво ВЕС
22:51
/ 1
Гроші на кордоні. З життя закарпатських митників
16:23
На Закарпатті на митниці вилучили 1440 упаковок миючих засобів
15:04
ФОТОФАКТ. У Мукачеві вже квітне "шалена" сакура
14:23
У ході публічної консультації в Ужгороді 77,2% учасники обговорення підтримали ідею побудови підземного паркінгу на Поштовій
10:59
Цьогоріч у Мукачеві до першого класу підуть понад 1200 учнів
10:56
Учасники АТО та ООС у Мукачеві зможуть отримати 50 тис грн для відкриття власної справи
14:26
До закладів вищої освіти на Закарпатті зараховано у поточному навчальному році 6467 студентів
12:03
В Ужгороді затвердили порядок забезпечення "пільговиків" електронними квитками
12:01
/ 1
В Ужгороді визначили, де встановлять туристично-інформаційні стели
09:10
На Закарпатті контрабандисти двічі втекли від прикордонників, полишивши значні партії сигарет
21:26
Для ужгородців працює цілодобова гаряча телефонна лінія
17:58
Закарпатці за перші два місяці 2020-го сплатили понад 1 млн грн податку не нерухоме майно
17:44
В Ужгороді наразі – 253 містянина, що повернулися з-за кордону, з усіма працюють сімейні лікарі
13:58
На Закарпатті катастрофічно бракує донорської крові
» Всі новини