Закарпатські освітяни на тренінгу з’ясували, чи українська освіта ще залишається найкращою у світі

24 січня 2008 року в м. Ужгороді відбувся підсумковий регіональний тренінг з курсу дистанційного навчання „Розробка моделей організації управління освітою на місцевому рівні: національний та зарубіжний досвід”, який організувало та провело Закарпатське РВ АМУ в рамках проекту „Розширення навчальних послуг та дорадчої допомоги АМУ”.

Закарпатські освітяни на тренінгу з’ясували, чи українська освіта ще залишається найкращою у світі

Регіональним лектором курсу виступила директор Ужгородської ЗОШ №19 Ващук С.Г., яка у 2007 році стала призером у конкурсі „100 кращих директорів шкіл України”.

Передова освіта є вирішальним фактором розвитку суспільства, а умови глобальної економіки, до якої інтегрується Україна, з необхідністю вимагають якісно нового рівня освіти та постійного оновлення знань і навичок впродовж усього життя. Прорив у будь-якій сфері суспільного розвитку як Закарпаття, так і всієї України, нині неможливий без передової системи освіти. Тому тема ефективного управління освітою сьогодні є надзвичайно актуальною.

У ході тренінгу були виявлені та обговорені такі проблемні питання:

• Неефективність існуючої в Україні (та на Закарпатті) системи управління освітою, згубна дія надто централізованого державного управління навчальними закладами, яка сприяє збереженню авторитарного характеру школи, пануванню освітньої бюрократії, руйнації дієвих стимулів продуктивного навчання.

• Вкрай низькі обсяги бюджетного фінансування найбільш необхідних потреб в утриманні і розвитку навчальних закладів, їх ремонті, оснащенні і комплектації необхідними реманентом, обладнанням, приладами і комп’ютерною технікою, матеріалами і реактивами. Особливу тривогу викликає стан забезпечення школярів сучасними підручниками і комп’ютерами та програмним забезпеченням.

• Хронічне недофінансування державою освітньої сфери нівелює соціальний статус вчителя, створює проблему „старіння” вчительських колективів та сприяє відтоку здібної педагогічної молоді з шкіл.

• Руйнація системи профтехосвіти привела до проблеми підготовки кваліфікованих кадрів сучасних робітників, техніків і технологів в багатьох сферах промислового виробництва і бізнесу, в яких саме зараз на Закарпатті спостерігається економічне пожвавлення.

• Структура спеціальностей вищої освіти Закарпаття є сильно деформованою: завелика пропозиція економістів, юристів і гуманітаріїв, вкрай занизька – інженерів, технологів, менеджерів сфери послуг і підприємництва.

• Окремого розгляду потребує зміст освіти, обсяг знань, який дітям пропонується для засвоєння. А також проблема, яка виникла буквально за останні тижні. Мова йде про повну і поголовну кампанію по тестуванню знань учнів, які будуть поступати у вузи. Цю ідею в такому непродуманому, неясному і поспішному варіанті не підтримують ні вчителі, ні вузи. Це ще один приклад грубої надцентралізації в системі управління освітою.

В таких умовах неможливо говорити про досягнення високої якості освіти та її змісту. Держава створила не тільки жорстко централізовану і неефективну систему управління освітою, делегувавши освітні послуги місцевому самоврядуванню, а й не забезпечує освіту належним фінансуванням. Фінансів ледь-ледь вистачає на оплату праці освітянам та енергоносії. За останні 10-15 років ми живемо у стані постійного реформування системи освіти в Україні. Але чи можна ці „експерименти” над педагогами і дітьми, які проводяться в масштабах країни, насправді назвати реформами. Слід було добре подумати, перш ніж знищувати під видом реформ одну з кращих систем освіти у світі, принаймні у сфері природничих і точних наук.

Асоціація міст України
25 січня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 19
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
» Всі новини