Віктор Балога закликав парламентаріїв проголосувати 25 січня за важливі для України законопроекти

Голова Секретаріату Президента України Віктор Балога закликає депутатські фракції парламенту провести 25 січня, в останній день роботи першої сесії Верховної Ради шостого скликання, результативні голосування по законопроектах, ухвалення яких має надзвичайно важливе значення для суспільства і розвитку країни.

Віктор Балога
Віктор Балога

За його словами, після створення демократичної коаліції, обрання голови Верховної Ради, призначення прем'єр-міністра і формування уряду, розподілу парламентських комітетів, ухвалення державного бюджету на 2008 рік найвищий представницький орган держави впритул підійшов до продуктивної законотворчої діяльності

Всі можливості для цього у Верховної Ради є, вважає Балога, тому зараз і коаліції, і опозиції слід відмовитися від застосування будь-яких дратівливих чинників, які можуть паралізувати парламентську активність. «ВР підтримала ініціативу Президента Віктора Ющенка продовжити роботу першої сесії, продемонструвавши готовність до вирішення першочергових завдань. Напевно, не варто марнувати останній в цій сесії день голосування на безрезультатне протистояння», - зазначив він.

Коментуючи вірогідність розгляду в цю п'ятницю проекту парламентської ухвали про підтримку листа Президента України, глави Верховної Ради і прем'єр-міністра до Генерального секретаря НАТО, керівник Секретаріату висловився за безглуздя самої постановки цього питання. «Упевнений, що воно вже вичерпане. Розставлені чіткі акценти щодо прагнення Києва приєднатися до Плану дій з набуття членства в Альянсі. Неодноразово на всіх офіційних рівнях наголошувалося, що на сьогодні не йдеться про вступ України в НАТО, а приєднання нашої держави до цієї організації неодмінно передуватиме всеукраїнський референдум. Засвідчена підписами вищих посадових осіб позиція української сторони відносно ПДЧ повністю відповідає нашій Конституції. «Послання три» не потребує ніякої додаткової підтримки», - заявив глава Секретаріату.

Разом з тим Балога висловився за досягнення компромісної домовленості між коаліцією і опозицією щодо пропозиції проголосувати за ухвалу на підтримку листа керівництва країни до Генсека НАТО. «Про схвалення чи несхвалення цього звернення депутатським корпусом свідчитиме не галас і сум'яття біля трибуни, не кількість поламаних крісел і вирваних мікрофонів голови, а цифри на табло у сесійній залі. Тому фракціям Партії регіонів і комуністів, які оголосили про свою незгоду з подальшою інтенсифікацією відносин України і НАТО, варто погодитися на голосування з цього питання. Відмова стане для громадськості ознакою невпевненості опозиції у своїй правоті. Натисніть на кнопки – і отримаєте результат! Це абсолютно реальний і прийнятний спосіб запобігти новому витку протистояння в парламенті», - підкреслив Балога.

Глава Секретаріату сподівається, що опозиція дасть можливість Верховній Раді провести 25 січня результативні голосування. «Сподіваюся, що вчорашня зустріч Президента з лідером фракції Партії регіонів Віктором Януковичем стала чинником, який додасть виваженості у мотиви і дії цієї опозиційної сили. На порядку денному парламенту стоїть розгляд законопроектів, визначених Главою держави як невідкладні. Окремі з них, зокрема, законопроект про відміну депутатської недоторканності, відноситься до передвиборчих зобов'язань і демократичної коаліції, і нинішньої опозиції. Отже, спільний знаменник для продуктивного завершення цієї сесії ВР існує, тому не потрібно шукати надуманих приводів для загострення протистояння в стінах парламенту», – зазначив Балога.

"Форум"
24 січня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

20:39
/ 7
Новим головою Тячівської РДА призначений Тімур Аверін
14:14
/ 10
Межа поступок: що може пообіцяти Зеленський заради примирення з Угорщиною
02:05
/ 3
Президент України звільнив голову Міжгірської РДА
22:53
/ 1
В Ужгороді на прийом до адміністратора ЦНАП можна записатися онлайн
15:37
/ 15
Відновити Велику Угорщину вже неможливо: румуни Закарпаття виступили з різкою заявою (ДОКУМЕНТ)
14:24
Зеленський у телефонній розмові з президенткою Словаччини розповів про необхідність відновлення роботи аеропорту "Ужгород"
11:22
/ 4
Угорщина позбавила громадянства ще 8 уродженців Закарпаття
22:19
/ 5
Акція протесту "Стоп реванш" відбулася в Ужгороді
21:30
/ 1
Політичні трансформації Закарпаття. Ч. 2
03:22
/ 11
Олексій Петров, голова Закарпатської ОДА: "Найближчим часом перестрілок у Мукачеві можна не чекати"
21:35
Ще одна членкиня ДВК з 69 виборчого округу визнала свою вину у незаконній видачі виборчих бюлетенів
03:46
/ 8
Погані українські президенти і добрий український охлос
15:25
/ 2
Голова Закарпатської ОДА зустрівся із генконсулом Угорщини в Ужгороді
02:37
/ 4
В Ужгороді "Нацкорпус" вимагав відставки керівника Офісу президента
01:16
Закарпатські нардепи з серпня по березень коштували платникам податків майже 4 млн грн
03:01
/ 16
Закарпаття: яким є втручання з боку Угорщини та Росії
17:05
/ 23
Політичні трансформації Закарпаття
03:22
/ 7
Прийнятий урядом перспективний план Закарпаття розшматовує Хустщину під інтереси місцевих кланів
06:16
/ 27
Крісло і гроші: Про справжню ціну слів очільників угорського вишу в Берегові
03:26
Багатолика російська гібридна війна
00:21
/ 19
"Засвітилася" перша декларація претендента в заступники нового голови Закарпатської ОДА – Віталія Цвігуна
18:46
Закарпатський телеканал "М-Студіо" перейшов у власність 4-х нардепів
13:41
/ 33
ВІДЕОФАКТ. ОПЗЖ Медведчука-Рабиновича влаштувала на Закарпатті партійний автопробіг "побєдобєсія"
10:29
/ 4
Президент Зеленський прибув з робочою поїздкою на Закарпаття
03:36
/ 21
Шуфрич зареєстрував законопроєкт, щоб дозволити георгіївську стрічку
» Всі новини