Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин відвідав в Ужгороді "словацьку" 4-ту школу (ФОТО)

Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєр сьогодні під час візиту на Закарпаття ознайомився, як працює ужгородська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ст. із поглибленим вивченням словацької мови.

Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин відвідав в Ужгороді "словацьку" 4-ту школу (ФОТО)

На зустрічі були присутні секретар Ужгородської міської ради куратор освітньої галузі Андріана Сушко, керуючий справами виконкому Олена Макара, директор департаменту освіти та науки Закарпатської ОДА Ганна Сопкова, в.о. начальника міського управління освіти Марина Пуківська.

Учителі математики, трудового навчання, біології, які викладають у СЗОШ №4, провели презентації як проводять свої уроки, зокрема в класі, який уже 2 роки бере участь у всеукраїнському експерименті «Формування багатомовності дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті». У рамках експерименту тоді 5-й, а зараз уже 7-й клас відібрали для двомовного навчання, коли в рамках одного уроку ведеться засвоєння матеріалу, термінів, спілкування дітей та вчителя двома мовами.

Педагоги також розповідали про курси, семінари, тренінги, які відвідали для вдосконалення знань, насамперед у Києві, Чернівцях за сприяння Міносвіти.

Керівник школи Марія Фединець розповіла, що після запровадження експерименту через певний час провели опитування, під час якого і діти, і їхні батьки, і вчителі одностайно висловилися за продовження експерименту, оскільки переконані: розвиток багатомовності згодом допоможе випускникам школи успішно реалізувати себе в житті і в Україні, і в державах ЄС. Крім того, саме така модель, як у цій школі, повністю відповідає найбільш дискутованій статті 7 нового Закону України про освіту, оскільки учні опановують усі предмети і державною українською, і мовою нацменшин – словацькою.

Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєр та представники місії, які його супроводжують у поїздці Закарпаттям, ставили під час огляду школи, презентацій чимало запитань. Їх поінформували, що за такою ж моделлю в Ужгороді працює ще один дитсадок, а загалом в Ужгороді також діють дві школи з угорською мовою навчання, одна з російською, а на Закарпатті – у селищі Нижня Апша на Тячівщині – є тримовна школа – із російською, українською, румунською мовами навчання.

06 лютого 2018р.

Теги: комісар, школа, візит

Коментарі

Петро Михайлович 07.02.2018 / 20:56:01
Цей візит високого європейського гостя вкотре засвідчує, що здоровий глузд вище мадярських амбіцій. Освіта в Україні - це частка європейського освітнього простору.
І годі гнути голови перед амбіціями йовбіків, брензовичів і прочія .

андрій 06.02.2018 / 18:21:46
ОБСЕ кращє ходитиме Карпатами тут не стріляють.

ужгородка 06.02.2018 / 17:20:21
То тільки Будапешт розпалює ситуацію, формуючи на Закарпатті свій анклав

НОВИНИ: Соціо

19:29
Війна забрала життя захисника із Королева на Берегівщині Іштвана Густі Фото новина
18:02
На Ужгородщині зупинили нетверезого водія без прав Фото новина
11:17
Як ужгородці освячували великодні кошики Фото новина
16:55
/ 2
На війні поліг захисник із Полянської громади Євген Бендас Фото новина
14:33
/ 5
Фіктивний шлюб заради виїзду за кордон викрили на Закарпатті Фото новина
13:06
/ 1
У Мукачеві велосипедист потрапив під колеса автомобіля Фото новина
16:38
На війні поліг Герой із Ділового на Рахівщині Богдан Водош Фото новина
14:58
Прикордонники поповнили запаси донорської крові на Закарпатті Фото новина
11:30
На дорогах Закарпаття зафіксували масштабні порушення вагових норм Фото новина
10:32
/ 1
На набережній Незалежності в Ужгороді стартував Великодній ярмарок Фото новина
18:40
/ 2
В Ужгороді відкрили виставку великодніх писанок на площі Поштовій Фото новина
16:33
/ 2
На Закарпатті вже вигоріло майже 500 гектарів землі через пожежі
14:18
/ 1
В ужгородському скансені з’явиться унікальна швабська каплиця XIX століття Фото новина
11:04
На КПП «Чоп» жінка намагалася підкупити прикордонників, щоб ті пропустили чоловіка без паспорта Фото новина
09:14
На Закарпатті нетверезу водійку Nissan спіймали на перевищенні швидкості Фото новина
13:25
На Закарпатті викрили шахрайство під виглядом гуманітарної допомоги Фото новина
10:39
В Ужгороді стартував сезон цвітіння магнолій Фото новина
10:08
У Мукачеві попрощалися із загиблим в автокатастрофі воїном Василем Капітаном Фото новина
18:05
На Закарпатті стартували масштабні командно-штабні навчання з екстреної медицини Фото новина
17:58
/ 1
У Мукачеві патрульні зупинили нетверезого водія Mercedes Фото новина
15:18
/ 1
Нацпарк «Синевир» оголосив сезон тиші для захисту дикої природи
13:39
У Тячеві в останню дорогу провели Героя Ярослава Шомка Фото новина
12:26
/ 1
Закарпатського військового нагородили однією з найвищих відзнак ЗСУ Фото новина
10:03
В Ужгороді прощатимуться із полеглим на війні з росією захисником Михайлом Шипом Фото новина
09:15
На околицях Ужгорода нетверезий водій врізався у вантажівку (ФОТО
» Всі новини