У заході взяв участь директор Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Мінприроди Віктор Клід, національний координатор з природоохоронних питань Всесвітнього фонду природу WWF в Україні Богдан Проць, науковий координатор процесу розширення Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні Василь Покиньчереда представники національних парків і заповідників, органів місцевого самоврядування тощо.
Участь у заході взяла делегація національного природного парку «Синевир» на чолі з директором Миколою Дербаком.
«Приєднано нові українські масиви пралісів, серед яких 2865,04 га знаходяться у національному природному парку «Синевир», а це чотири урочища: Дарвайка (1588,46 га), Квасовець (561,62 га), Стримба (260,65 га), Вільшани (454,31 га). Для нас це знакова подія і результат, якому передувала багаторічна праця. Визнання наших пралісів спонукає посилено дбати про ці об’єкти, бо у них зосереджене значне біологічне різноманіття, яке має велике наукове значення. Не випадково за цими ділянками закріпилася слава живої природної лабораторії, де можна вивчати різні природні процеси», - каже Микола Дербак.
Відбулося вручення сертифікатів організаціям, які відповідальні за збереження нових ділянок пралісів. Мова йде про ділянки, що охороняються у національних природних парках «Синевир», «Зачарований край» та «Подільські Товтри» і природних заповідниках «Ґорґани» та «Розточчя».
Природний об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО щодо збереження букових пралісів був створений у 2007 році і включав лише ділянки України, що охороняються в Карпатському біосферному заповіднику, Ужанському національному природному парку та регіональному ландшафтному парку «Надсянський» і Словаччини. У 2011 році до нього приєднано ділянки з Німеччини, а 7 липня 2017 року додатково включено 63 ділянки букових пралісів та старовікових лісів із 10-ти європейських країн і надано назву «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи». Серед останніх є 9 українських ділянок.