Протягом 2017 року Закарпатська область отримала з Державного фонду регіонального розвитку136,7 млн грн, з яких було успішно освоєно 95,7%, повідомили Закарпаття онлайн у Закарпатському РВ АМУ.
Показник ефективності освоєння коштів – один з найкращих в Україні. На які конкретно цілі були використані кошти ДФРР розповіла консультант з бюджетних питань Офісу реформ Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Юлія Траньович.
«Кошти, які надійшли в Закарпатську область з Державного фонду регіонального розвитку, були використані при реалізації 72. З них - 33 проекти у сфері дорожнього господарства, 10 проектів у сфері закладів освіти, 4 проекти спортивної інфраструктури, 3 проекти у сфері водопровідно-каналізаційного господарства, 1 проект ЦНАП (у м. Хуст) та 21 проект за іншими напрямами. На співфінансування цих проектів з місцевих бюджетів області було залучено 23,3 млн грн. Найбільше коштів з ДФРР було виділено на фінансування капітального ремонту злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту «Ужгород» - 11,1 млн грн. На капітальний ремонт автомобільної дороги Великі Ком'яти - Вилок у Виноградівському районі - 8,6 млн грн, на реконструкцію системи опалення та вентиляції спорткомплексу «Юність» в м. Ужгород - 7 млн грн, на будівництво школи І-ІІ ст. у с. Вишка Великоберезнянського району - 6,5 млн грн. Великі надії громади Закарпаття покладають і на 2018 рік, адже завдяки активній позиції Асоціації міст України обсяг фінансування ДФРР збільшено до 6 млрд грн. Тому закликаємо органи місцевого самоврядування Закарпатської області бути активними та не зволікати з використанням такої чудової можливості для розбудови своїх громад», - розповіла Ю. Траньович.
ДФРР створений у 2015 році з метою започаткування в Україні фінансування проектів регіонального розвитку на конкурсній основі та відповідно до регіональних стратегій розвитку та планів заходів з їхньої реалізації. У 2017 році з ДФРР було виділено 3,5 млрд грн. ДФРР є дієвим інструментом розвитку регіонів, розбудови соціальної сфери та інфраструктури.