Ця сума збільшилась на 702 тис. грн у порівнянні з відповідним періодом 2016 року.
Найбільше вказаного збору адміністровано в Мукачівській ОДПІ – понад 807 тис. грн; Ужгородській ОДПІ – понад 711 тис. грн; Виноградівській ОДПІ – більше 587 тис. грн., повідомили Закарпаття онлайну ГУ ДФС у Закарпатській області.
Як зазначають у відомстві, збільшення потоку туристів, які відвідують Закарпаття та сплачують туристичний збір, ставку якого встановлюють сільські, селищні та міські ради у розмірі від 0,5-1% до вартості проживання (за вирахуванням податку на додану вартість), сприяє й розвитку бізнесу закарпатських суб’єктів господарювання. Адже, оплачуючи різні товари чи послуги, турист робить свою інвестицію у бізнес нашого регіону й наповнення бюджету.
Чинним законодавством чітко визначене коло платників туристичного збору та його граничний розмір. Платниками туристичного збору, як встановлено ст. 268 Податкового кодексу, є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, котрі прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують послуги з тимчасового проживання із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.
За словами фахівців податкових органів ДФС, Закарпаття має великий туристичний потенціал і є привабливим регіоном для інвесторів.