МВФ, СБ та ЄБРР вимагають покарати власників українських банків-банкрутів

Міжнародний валютний фонд, Світовий банк і Європейський банк реконструкції та розвитку спільно закликали Нацбанк і Мінфін продовжувати зусилля по мінімізації вартості банківської кризи для українських платників податків.

Про це повідомляє FinClub.

"Наші інституції рішуче підтримують зусилля української влади, спрямовані на мінімізацію витрат для платників податків у зв'язку з банкрутствами банків, відповідно до чинного законодавства України, які також є ключовим зобов'язанням влади відповідно з нашими програмами підтримки", - йдеться в листі кредиторів.

Його підписали глава місії МВФ в Україні Рон ван Руден, директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж.

Ціна, яку заплатили українці за фінансову стабілізацію, надзвичайно висока.

"Для платників податків вартість банкрутств банків з 2014 року становила понад 215 млрд гривень, з яких 155 млрд гривень витрачено на націоналізацію Приватбанку (або близько 7,5% від ВВП 2017 року)", - підкреслюється в листі.

Щоб повернути ці кошти, міністру фінансів Олександру Данилюку та в.о. глави НБУ Якову Смолію рекомендують дотримуватися ряду принципів.

"Перетворення зобов'язань пов'язаних сторін банку в його капітал (bail-in), повернення непрацюючих кредитів за допомогою юридичної процедури "колекшн", звернення стягнення на об'єкти забезпечення, а також притягнення до відповідальності колишніх власників збанкрутілих банків за збитки", - перераховують міжнародні кредитори.

Таким чином, цей лист варто сприймати як підтримку зусиль НБУ і Мінфіну щодо стягнення з екс-власників Приватбанку витрат, понесених на націоналізацію банку - вже витрачено 155,4 млрд гривень, а також на підтримку проведеної операції bail-in на 29,4 млрд гривень, яку в українських і міжнародних судах оскаржують пов'язані особи і кредитори Приватбанку.

МФО також "закликали всі гілки виконавчої влади та правоохоронні органи ретельно координувати свої зусилля по максимально можливому зниженню вартості банкрутства банків".

Нагадаємо, за результатами аудиту збитки, завдані Приватбанку внаслідок шахрайських дій на користь екс-акціонерів, сягають 5,5 мільярда доларів.

17 січня 2018р.

Теги: банк-банкрут, банкрутство

НОВИНИ: Різне

11:41
Виразкова хвороба: сучасні методи лікування
11:22
Кіпр: сонячний острів, де відпочинок стає реальністю з турфірмою Turpoisk
19:48
Лазні Київ: де справжній жар і пара
09:59
У Львові затримали підозрюваного у вбивстві Андрія Парубія Фото новина
12:15
Правоохоронці розслідують обставини резонансного вбивства Андрія Парубія у Львові Фото новина
23:05
Держетнополітики визнала зв'язок УПЦ МП з Російською православною церквою
22:50
/ 1
Міністр закордонних справ Польщі запросив Бровді "Мадяра" до своєї країни, проігнорувавши санкції угорщини
19:59
/ 19
"Ваші кінцівки – по лікоть в українській крові": закарпатець Бровді "Мадяр" порадив орбану "запхати в дупу" його санкції Фото новина
18:35
В орбана підтвердили, що заборонили в'їзд етнічному угорцю Бровді "Мадяру" за удари по "Дружбі"
18:12
Жіночі піжами від Kasta: затишок і стиль для солодких снів
17:25
Як сонячні електростанції рятують готельний бізнес в Карпатах
17:13
Чи потрібні Україні міські ярмарки: плюси, мінуси, європейський досвід
10:27
Від сьогодні чоловікам до 23 років дозволили виїзд за кордон Фото новина
17:17
Як знайти роботу в агросфері?
17:07
Готуємо басейн до сезону: як правильно доглядати воду в каркасній чаші
22:50
Трамп пообіцяв "рішучі заходи" і "наслідки" для рф, якщо не буде мирної угоди за два тижні
23:03
сійярто обурився через заяву Зеленського щодо "Дружби"
22:38
Зеленський натякнув, що доля нафтопроводу "Дружба" залежить від угорського вето на вступ України в ЄС
16:37
/ 2
Трамп "дуже незадоволений" ракетним ударом росії по американському заводу в Мукачеві
08:29
Пластівці на сніданок для дитини: хороша чи погана ідея
08:43
Порівняння цін на YouTube-канали на популярних платформах
08:38
Тренди гель-лаків 2025: модні кольори та дизайни манікюру
18:12
/ 1
УПЦ МП закликають відхреститися від РПЦ: інакше – позов про припинення митрополії
08:44
/ 1
Трамп вимагав від орбана пояснень, чому той блокує євроінтеграцію України – Bloomberg
09:11
Європейські лідери поїдуть у США разом із Зеленським, щоб зміцнити його позиції – Politico
» Всі новини