Це Ісус з Марією та Йосифом, янголи, царі, пастухи та чимало тварин. Зроблена шопка у вигляді сучасного містечка, де в будиночках світять вогники а з тунелю можна побачити, як виїздить справжній потяг.
Незвичну красу уже декілька років поспіль встановлюють у церкві поряд з монастирем братів францисканців, що розташований біля ЗОШ №15.
Як розповів ігумен монастиря о. Егідій Мрозек, для монахів - францисканців Різдво є дуже особливим святом, а встановлення великих шопок – це традиція, яка має сотні років, і яку розпочав саме засновник Ордену Францисканців Франциск Ассізький.
За інформацією з Вікіпедії, першу шопку святий Франциск Ассізький підготував із благословення папи Гонорія ІІІ у містечку Греччо в Італії 1223 року, щоб перенести акцент у святкуванні Різдва Христового зі світського матеріалізму та подарунків на поклоніння Ісусу. Уже через 100 років різдвяні шопки встановлювали у всіх італійських церквах; з Італії цю традицію перенесли й на всю Європу, а звідти — в країни Північної Америки. В Україні шопки набули популярності передовсім у західних областях, де традиції їх встановлення успадкувалися від багаторічної приналежності до Польщі.
Прийти з дітьми й подивитися шопку можна щодня у години, коли за розкладом відбуваються Богослужіння. Окрім шопки у церкві ще одна розміщена на подвір'ї монастиря. Дуже гарно вона виглядає ввечері, коли вмикається підсвічування.
Вікторія Жуйко, для "Про Захід"