Зараз в єдиному в Україні реабілітаційному центрі для психологічної адаптації ведмедів живе 25 клишоногих.
Ярослав БУНДЗЯК, директор центру реабілітації бурих ведмедів НПП «Синевир»:
– Коли привозимо ведмедя, який знаходився дуже багато часу на самоті, ті ведмеді, які потрапляють сюда сприймають інших ведмедів досить негативно. створюємо групи їхні, раз двох ведмедів, далі 3,4. І коли бачимо, що тварина вже в нормі, агресію не проявляє, поглажує лапу. Тобто бачимо якісь такі моменти позитивні один до одного. Значить, таких тварин можемо випускати разом.
У Синевирі на 12 гектарах лісу ведмеді живуть у напіввільних умовах. Працівники стежать за їх здоров’ям і підгодовують. Раціон складений з урахуванням білків, вітамінів і вуглеводів. На кожного ведмедя 18 кілограмів їжі в день.
Ярослав БУНДЗЯК, директор центру реабілітації бурих ведмедів НПП «Синевир»:
– Риба, яблука, морква, овес молотий, хліб – такі продукти. Нічого вареного, все в сирому виді дається, так як в дикій природі. У нас такий складений раціон, щоб підходив до всіх ведмедів. Яблука, морква. Ми так збалансували, що ведмеді всі буквально їдять цей раціон.
Іван Мокрянин працює в центрі шостий рік. Каже, ведмеді схожі на людей. Головне, знайти підхід до кожного.
Іван МОКРЯНИН, звіринник центру реабілітації бурих ведмедів НПП «Синевир»:
– І маленькі бувають як кажуть вспильчивий характер – холерік, а є медвідь здоровий, але добродушний.Якщо дуже над ними знущалися, били його, він погано реагує. Принюхується до нас, ми до нього приглядуємся. Ну і потім, як то кажуть, майже з руки даємо їсти і нас не чіпають.
Попри те, що на Міжгірщині ще з листопада лежить сніг, все ж зима поки доволі тепла. Тому і ведмеді ще не впали в сплячку. Поки заснув лише один – ведмідь Беня.