У столітній бойківський дерев'яній хатині, що одразу при вході у музей, розмістили експозицію давнього одягу. Він майже ровесник будівлі.
Серед експонатів – кожушок на Закарпатті, в який куталися вівчарі, коли взимку випасали отару. Це вбрання зроблене зі шкірок вівці. Місцева назва кожуха – гуня коцьова чи гуня космата.
"Воно більше захищає від холоду, дощ по такому швидше стікає. Пастухи повинні були одягатися тепленько. Пошита вона зі сукняної тканини в такий спосіб, що через кожну третю нитку переплетення назовні витягувалося вовняне пасмо", – розповіла співробітник науково-фондового відділу музею Надія Лесняк.
Сіра свитка, представлена в музеї – з Полісся. Її бічні клини поліщуки називали "вусами" або фалдами. А в центрі виставки – кожухи, котрі носили на усій території України. Кожух берегли, бо той коштував дорого і селяни купували один мало не на все життя. Окрім цього, є й дерев'яна конструкція – ковзани, на яких каталися у минулому столітті.
Роздивитися ближче експонати можна у Музеї народної архітектури та побуту у Львові "Шевченківський гай" до кінця лютого 2018 року.