Під час візиту до Вільшанській психіатричній лікарні правозахисники "знайшли літню жінку, яка більше 9 років проживає в окремій палаті".
Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук інформує Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Закарпатській області Олег Григор'єв.
"В цій палаті, окрім старого ліжка і пластикової бочки з написом "Брудна білизна", більше нічого немає. За словами лікарів, колись у неї був черевний тиф, зараз вона є його носієм, а тому її треба ізолювати. Вдумайтесь - не 1 місяць, не 5 місяців, не рік, а 9 років в ізоляції!", - пише О.Григор'єв.
З його слів, "випадки черевного тифу майже вже не зустрічаються на території України, його успішно побороли ще у минулому столітті.
На сьогодні питання черевного тифу регулює радянський наказ №139, яким користуються дотепер. У цьому наказі чітко зазначено, що, по-перше, для того, аби встановити, що особа є хронічним носієм черевного тифу, треба протягом декількох років раз на квартал здавати аналізи. А по-друге, навіть якщо діагноз носія встановлено, пацієнта лише відсторонюють від роботи у сфері харчування, обслуговування і роботи з людьми, тоді як члени його сім'ї можуть продовжувати працювати в цих сферах".
"Ось так, персонал ізолює літню жінку в страшній палаті, звідки вона роками не виходить на вулицю і не спілкується з людьми. При тому, що люди у лікарні апріорі не можуть жити такий тривалий час. Це при тому, що психіатрична лікарня - це медичний заклад, в якому пацієнти можуть перебувати до 6 місяців.
Чи треба казати, що ніякі аналізи жінці ніхто не робив? Злочинна недбалість лікарів занапастила життя цієї літньої жінки. Це - не просто недбалість, це - людська байдужість.
В той же час, поняття медичної (лікарської) помилки законодавчо не закріплено. Як правило лікарські помилки часто замінюють на поняття "халатність", "недбалість", "невігластво лікарів". На сьогодні подібні "лікарські помилки" поза законом.
Так виглядає катування у 21 у столітті", - констатує правозахисник.
констатація 2017-12-30 / 10:36:37
Не справа Григор'єва - пропонувати вихід. Його справа - саме констатація, фіксація факту.
Попри жахливість ситуації загалом, можна констатувати, що керівника диспансеру треба гнати з посади поганою мітлою. Бо навіть за відсутності фінансування, але наявності бажання можна би було залучити спонсорів, аби зробити в приміщенні бодай мінімальний ремонт.
2012 2017-12-30 / 10:21:16
Григор'єв констатує факти, але не пропонує виходу із ситуації, бо знає стан справ у психіатрії... Так, пацієнт може перебувати в лікарні до 6 місяців. А якщо це одинока людина або родичі не хочуть опікуватись, бо людина виявляє агресію? Тоді представник лікувального закладу звертається до суду з клопотанням про продовження госпіталізації. Ст.5 Закону "Про психіатричну допомогу" багато обіцяє, але держава не фінансує. От і доводиться нещасним існувати в таких нелюдських умовах.
Як у триллері 2017-12-30 / 09:05:33
Тупі жорстокі селюки...
sos 2017-12-30 / 08:44:42
Невже таке може бути? І чому пацієнтів там тримають роками як можна лише 6 місяців?
Вуву 2017-12-29 / 21:10:39
А тепер йій мабуть треба ще 9 на реабілітацію . просто шок.