В області діє Обласний госпіталь ветеранів війни (колишній Обласний госпіталь ветеранів війни та учасників ліквідації аварії на ЧАЕС), де лікування „чорнобильців” проводиться за путівковою системою. Протягом 2016 року в госпіталі проліковано стаціонарно 336 „чорнобильців”, а цього року – вже 300 – більше, ніж за попередні роки. Видатки на харчування хворого на добу – 55 грн., на придбання медикаментів та перев’язувальних засобів – 65 грн.
Госпіталь систематично дооблаштовується. На реконструкцію та матеріально-технічне забезпечення госпіталю витрачено понад 1 млн. грн. Для медичного забезпечення „чорнобильців” залучається вся діагностично-лікувальна база області.
Систематично, згідно з графіками, діють виїзні бригади обласних спеціалістів, сімейних лікарів, дільничних терапевтів, для надання необхідної медичної допомоги „чорнобильцям”, які проживають у селах. Щороку здійснюється 170-180 виїздів бригад обласних спеціалістів, понад 3000 виїздів бригад районних спеціалістів.
Покращилося пільгове зубопротезування „чорнобильців”. За 2016 рік запротезовано 106 „чорнобильців” на суму 300 тис. грн. – майже 100% потребуючих.
Рішенням п’ятої сесії Закарпатської обласної ради VІІ скликання від 22.12.16 №613 затверджено Програму забезпечення медикаментами, виробами медичного призначення і проведення безкоштовного зубопротезування ветеранів війни та пільгової категорії населення області на 2017 – 2021 роки.
На виконання Програми з обласного бюджету на 5 років передбачено 40,5 млн. гривень, у тому числі на 2017 рік:
на медикаментозне забезпечення пільговиків 3,5 млн. грн.,
на закупівлю медикаментів і виробів медичного призначення для стоматологічної допомоги – півмільйона гривень,
на проведення пільгового зубопротезування – 1 млн. 100 тис. грн.,
на забезпечення інвалідів та інших пільгових категорій населення слуховими апаратами – 500 тис. грн. Це дозволить забезпечити медичною допомогою 65-85 % потребуючих.
Діє обласна програма „Турбота” щодо посилення соціального захисту громадян на 2016-2018 роки для хворих, у т.ч. „чорнобильців”, що потребують дороговартісного лікування.
В області розроблена чітка структура організації надання медичної допомоги постраждалому від Чорнобиля населенню. Діє консультативна рада з питань Чорнобильської катастрофи. У містах і районах є лікарі, які відповідають за диспансеризацію цього контингенту. Діють окремі кабінети, де ведеться прийом „чорнобильців”.