Угорщина закликала направити постійну місію ОБСЄ на Закарпаття через "напруженість" в регіоні

Угорщина закликала ОБСЄ направити постійну місію ОБСЄ в Закарпатську область, через "напруженість" в регіоні.

Угорщина закликала направити постійну місію ОБСЄ на Закарпаття через "напруженість" в регіоні

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в рамках 24-го засідання Ради міністрів ОБСЄ у Відні, передає Європейська правда.

"Угорщина підтримує Україну у багатьох сферах... ми фінансуємо багато інфраструктурних та інституційних проектів, саме тому прийняття парламентом (України) закон про освіту у вересні цього року стало для нас справжнім розчарування. Цей закон забирає існуючі права осіб, які належать до нацменшин, що стосується освіти та навчання рідною мовою. Він абсолютно суперечить двостороннім та багатостороннім зобов'язанням України, включаючи зобов'язання щодо ОБСЄ", - сказав він, заявивши про наявність так званих "націоналістичних сентиментів" в Україні.

Після заяви про "дискримінаційний" освітній закон, Сійярто перейшов до так званого питання напруженої ситуації в Закарпатській області.

"Леді та джентльмени, ми занепокоєні напруженістю в Закарпатській області, де проживає 150 тисяч угорців. Там відбувалися антиугорські демонстрації, до яких долучилися жителі інших регіонів України, в ході яких відбувалися наруги над національними символами і скандувалися антиугорські гасла. У зв'язку з цим ми наполягаємо на постійній присутності спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Закарпатській області", - заявив він.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто повторив тезу про "дискримінаційність" українського закону про освіту і заявив, що Будапешт не може підтримати євроатлантичні зусилля України до скасування відповідного законодавства. 

Нагадаємо, віце-прем’єр Угорщини Жолт Шем’єн заявив, що етнічні угорці за кордоном мають право на автономію та угорське громадянство.

07 грудня 2017р.

Теги: Угорщина, ОБСЄ, напруженість

Коментарі

вуву 2017-12-14 / 08:19:39
Прокидається зранку пяний мужик ...
В голові все гудить , в роті сухо ... Глянь а на тумбочці записка.
Дістає ... Розвертає ... Читає...
"Я уєхла ... Твоя криша"
Сіяртов наче тверезий ... Але поводится наче з "бодуна".

Степан 2017-12-12 / 06:44:53
Дивлюся на цю мадярську владу вже блювати хочеться.Кому що вони хочуть доказати?Чмошна кремлівська сволота.Тьфу.

Вуву 2017-12-08 / 20:55:05
Істваня ... Знаєш раніше часи були інші і уклад життя ... Тепер все цілком інакше ... І компютери є ... Так що "розкачуватись" хунам ще 26 років з вивченням украйінськойі мови ... Ніяк невийде.
По тобі сюдячи ... Ти почуваєшся комфортно бо знаєш три мови (а то й чотири) ... І нічого поганого ... "Куди не підеш ...нігде не пропадеш"

сорри 2017-12-08 / 15:32:53


István, українці (русини) жили не в складі Угорщини, а на своїй землі. Це не вони прийшли до Угорщини, це угорці прийшли до них.

Вчи українську - Венеційська комісія відкинула мовний шантаж Угорщини. А угорців на Закарпатті вже менше 100 тисяч.


Читач 2017-12-08 / 14:30:09
Венеційська комісія ухвалила рішення щодо скандальної "мовної" статті закону "Про освіту". Експерти не підтримали звинувачення з боку Угорщини та прийняла аргументацію української сторони щодо закидів, ніби мовна стаття Закону "Про освіту" звужує права представників національних меншин. Тобто шановні мадяри - готуйтесь вчити і вчіть українську державну мову!!!

István 2017-12-08 / 13:25:18
Русины сколько лет жили в составе Венгрии? 1000-1100? Даже за такое время не все успели все выучить венгерский язык. А венгры Закарпатья смколько лет живут в складе Украины? 25-26?

берегівчанин 2017-12-08 / 11:57:55
*патріоти*
08.12.2017 11:21
Шановне товариство !!!! Шукайте корінь зла в собі. Біла втому, що наш народ продає душу тому. хто при владі. Наші місцеві великі патріоти-угорці, ше в недалекому минулому служили партії соціалістів. Грощі крали наліво-направо, обріхували КМКС. Лише подивіть, шо осталося в Європейському домі в Берегово, як звідти пішла організація *КОМОТ*, розікрали до нитки- оргтехніку, транспорт. меблі коври. І все це дома у бувших працівників цієї оргнізації.А сьогодні ці патріоти з протягнутою рукою беруть гроші від КМКС. Вам не соромно ???? Дурна влада сусідньої країни, що не бере до уваги- продав раз продасть і другий раз. Народ- живіть з честю і тоді не буде мучити совість. Хоча де у вас совість!!!! В школах і садиках працівники відреклися від національності за одноразові дпомоги.

ІВАН 2017-12-08 / 09:32:41
Тепер Брензовичу треба напружитися аби організувати напруженість серед мадярів. Може десь у центрі Берегова зібрати хоч десять мадярів та двадцять циганчуків та хором пукнути?

Робін 2017-12-07 / 22:17:10
Мадяри самі по собі нормальні люди ‚ але політики в них такі ‚ як і в Украіні - ідіоти

111 2017-12-07 / 20:37:23
до аноніма.
Ілдика Орос чудово володіє українською мовою. Тож вона мабуть не бажає, щоб і інші мадяри нею володіли на її рівні, а то можуть їй конкуренцію зробити.

йовбак йоббік 2017-12-07 / 19:45:06
Ей, Лоци Брензовичі Ілдика Орос! В Будапешті вже дали відмашку. Пора робити напруженість і дестабілізацію. Бо підставите своєю бездіяльністю роботодавців.

??? 2017-12-07 / 19:39:55
Він обкурений? Яке напруження?

Фері 2017-12-07 / 19:20:28
а напруженістю на Донбасі і в Криму Будапешт не занепокоєний?... Так і буде співробітничати з країною-агресором та державою - порушником багатьох міжнародних угод?... Угорський міністр взагалі читав підручники історії про ДСВ та що стало з Угорщиною, коли вона була союзником агресора та думала, що занадто розумна?...

Вуву 2017-12-07 / 19:16:02
Коли попугай повторює одне і те саме ... В нього хохолок так раз і догори піднімається . І він тоді дуже "читаво" виглядає ... Яко сіяртов.

До 111 2017-12-07 / 19:12:42
Як ти такий розумний то звернись до іллдикой орски ...вона тобі розкаже .
Заодно привітаєте один одного з наступаючими празниками.

111 2017-12-07 / 19:09:22
А проблем не було навіть тоді, коли мадяри панували у Підкарпатській Русі і примушували русинів розмовляти лише мадярською. Русини не дурні і мадярську вивчили. Нині мадяри в Закарпатті не можуть вивчити українську мову. То виходить, що вони дурні? Як же це дурні так довго керували розумними?

Вуву 2017-12-07 / 18:44:32
Як пісні висоцького ... "А в цирке на манеже , клоуни всьо теже".

Степан Крук 2017-12-07 / 18:35:37
Я заявою Сійярто задоволений - клоуни є не тільки в українській політиці, але й в угорській!

Вуву 2017-12-07 / 18:29:41
"Переливає з пустого в порожнє"

НОВИНИ: Політика

14:47
/ 1
Порошенко підписав розпорядження про звільнення голови Перечинської ОДА, що вчинив "п'яну" смертельну ДТП
10:07
/ 19
КМКС просить ЦВК створити на Закарпатті на виборах-2019 окремий "угорський" округ
06:40
/ 17
Угорщина. Ворожа риторика триває...
18:49
/ 5
Сійярто назвав стосунки з Україною в контексті закону про освіту "серйозним конфліктом"
09:00
/ 4
На фестивалі в Малому Березному відмінили концерт словацького фаната Путіна
06:27
/ 5
Депутати-мажоритарники Закарпаття найгірші в Західній Україні щодо виконання своїх обіцянок
07:08
/ 3
Нікому не вдасться заблокувати українську інтеграцію в НАТО - Порошенко
07:45
/ 8
Футбол як провокація
12:13
/ 20
Прес-секретар "губернатора" Закарпаття Москаля Ярослав Галас став його заступником
17:30
/ 16
Угорщина провела в закарпатській Синевирській Поляні 26-й відкритий "інструктаж" для угорців Карпатського басейну і Закарпаття
18:53
/ 15
СБУ заборонила в'їзд в Україну футболістам-угорцям, які зіграли у сепаратистському чемпіонаті
04:58
/ 1
Москаль знову серед "середняків" у черговому рейтингу голів ОДА – 12-й
04:37
/ 9
Нація нізвідки: непримарна небезпека
04:04
Посол України в НАТО: Угорщина не демонструє бажання вирішити мовне питання
12:59
/ 1
Переговори з угорською громадою Закарпаття щодо проекту закону про освіту відбудуться в липні – Гриневич
05:39
Олександр Гаврош: "Закарпаття — одна з найслабших ланок в Україні, тому вороги б’ють по ній"
18:20
/ 13
"Ніж у спину" від Орбана: Угорщина відновила наступ на Україну в НАТО та в ЄС
18:06
/ 8
"Бо "послідовні": Угорщина, попри обіцянки, таки блокуватиме будь-яке рішення саміту Україна-Грузія-НАТО
08:02
/ 6
США незадоволені тим, що Угорщина блокує політичну співпрацю України з НАТО
07:34
/ 1
Не тільки саміт НАТО: про що насправді домовилися Україна та Угорщина
17:22
/ 33
Москаля обрано головою Закарпатської організації БПП
20:42
/ 12
"Дружба" по-будапештськи: Угорщина єдина з країн ЄС проголосувала проти мільярда євро допомоги Україні
06:18
/ 2
Комітет Європарламенту проголосував за процедуру санкцій проти Угорщини
12:13
/ 6
Петер Сійярто: "Я не хочу повторення війни між Угорщиною та Україною"
22:50
/ 17
Журналіст ТСН роздратував угорського міністра Сійярто запитаннями про угорсько-українські стосунки
» Всі новини