На винних осіб накладено штрафів на суму 52 240 гривень, з них за постановами органів рибоохорони - на суму 40 816 гривень, за постановами судів – на 11424 гривень. Стягнуто штрафів на суму 37519 гривень. Нараховано збитків за завдання шкоди, рибному господарству внаслідок порушень правил рибальства та охорони водних біоресурсів на суму 19167 гривень.
В Управлінні Державного агентства рибного господарства у Закарпатській області нагадують, що законодавством встановлено ряд правил та обмежень щодо здійснення риболовлі, тому радимо рибалкам перш ніж виходити на риболовлю ознайомитися з нормативно-правовими актами, що регулюють правила рибальства.
Зокрема, відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства (Правила рибальства), рибальство на водоймах загального користування здійснюється безоплатно, а на окремих водоймах або їх ділянках в місцях концентрації риб та водних безхребетних - на засадах їх спеціального використання за спеціальними дозволами органів рибоохорони.
Любительський лов риби, за винятком видів, визначених Правилами рибальства, в літній період, у строки від скресання криги і до льодоставу (за винятком забороненого нерестового періоду), дозволяється на водоймах загального користування - з берега або з човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку, та спінінгом.
В нерестовий заборонний період любительське рибальство може бути дозволено органами рибоохорони на спеціально визначених ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.
Дітям до 16 років самостійний лов риби дозволяється тільки з берега.
Одній особі дозволяється вилов за одну добу перебування на водоймі риби у кількості 3 кг, раків — 30 шт. Вивезення з водойми риби та безхребетних – як у свіжому, так і в обробленому вигляді, – незалежно від терміну перебування на водоймі дозволяється в розмірі не більше за добову норму, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову.
Забороняється лов водних живих ресурсів із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм; на зимувальних ямах та в інших випадках, передбачених Правилами рибальства.