Коли касир перевіряла купюри одразу запідозрила, що щось не так.
- Під час перевірки коштів ультрафіолетовою лампою був виявлений жовтий колір, що вважається браком. Тому я натиснула «тривожну кнопку», - розповіла працівниця фінансової установи.
Як це передбачає законодавство, працівники установи викликали на допомогу поліцейських. Так як об’єкт під охороною УПО, на місце події прибули поліцейські Управління поліції охорони в Закарпатській області.
На місце події виїжджали наряд Управління патрульної поліції з обслуговування в містах Ужгорода та Мукачева, СОГ Ужгородського ВП ГУ НП в Закарпатській області. Грошові купюри направлено на дослідження до НДЕКЦ в Закарпатській області.
Дана подія зареєстрована в ЄО як (підробка грошей). По даному факту проводиться подальша перевірка.
А тим часом, поліцейські охорони застерігають жителів області бути обачними, адже це вже не перший подібний факт в Ужгороді , який трапився протягом місяця.
- Жителям варто бути обачними при покупці іноземної валюти. Пам’ятайте, іноземні валюти надруковані на спеціальному папері, який на дотик шорсткий. На справжніх доларах є спеціальні магнітні вкраплення, захисна нитка з поліефірного матеріалу з текстом, а також водяний знак. Купувати ж валюту варто тільки у офіційних фінансових установах. І якщо купюра, яку вам видали для вас сумнівна, ви завжди можете попросити її обміняти. Пам’ятайте, спроба збути фальшиву купюру, яка випадково потрапила до вашого гаманця, може обернутися серйозними проблемами - в Кримінальному кодексі передбачена стаття не тільки за виготовлення і перевезення фальшивих грошей, але й за їх збування. Отримати можна від трьох до семи років. Тож будьте обачними, - каже Сергій Лисенко, заступник начальника УПО в Закарпатській області.