Засновник ініціативи, чемпіон України з плавання, учасник резерву паралімпійської збірної зі стрільби з лука Дмитро Щебетюк каже, що перевіряють заклади за трьома критеріями:
1. Вхід. Чи може людина самостійно туди потрапити? Яка ширина дверей? Дмитро Щебетюк, один з організаторів «Доступно.UA» пояснює: буває так, що вхід — 60 см, а візок — 62 см. Виходить, що людина вже не зможе зайти у цей заклад.
2. Зручність усередині.
3. Вбиральня.
Учасник ініціативи зазначає, що своїм експериментом вони не хочуть показати, що якісь заклади і їх власники погані, бо, на його думку, у такому випадку люди починають захищатися і не думають про вирішення питання.
"Ужгород - місто гарне, але пересуватися тут дуже складно",- зазначив Дмитро.
Нагадаємо, нещодавно активісти громадської організація "Щасливі діти" ініціювали звернення до влади щодо ситуації з тротуарами та пандусами в місті. Було зібрано понад 400 підписів.
Нині на сторінці ГО "Щасливі діти" у Фейсбук оприлюднено лист-відповідь на звернення.
"Якщо коротко: два з вказаних у листі-зверненні пандуси визнані дійсно такими, що збудовані з порушенням державних будівельних норм. І колись-таки їх реконструюють. Але коли? Тепер треба писати з листа із проханням вказати дати, коли це відбудеться?", - зазначають активісти.