На виставці представлені 43 роботи мисткині. Як розповів близький родич художниці Йосип Гомокі, це картини різних періодів творчості, починаючи з 1965 до 1995 років.
«Вона пізно почала малювати, приблизно після 50-ти років, – розповів Й. Гомокі. – Вона не мала художної освіти, ази малювання освоювала сама. І, звісно, її головним учителем та критиком був сам Гаврило Глюк».
За словами Й. Гомокі, у Раїси за життя ніколи не було персональних виставок – вищезгадана експозиція стала першою. Малювала в переважній більшості натюрморти – вони, власне, і представлені в тячівській галереї. На полотнах Раїси зображені барвисті квіти, овочі, фрукти. Художниця вміла бачити красу у звичних повсякденних речах. Усі представлені на виставці роботи виконані олією.
Йосип Гомокі також відзначив, що місце виставки обрали не випадково, адже художник Гаврило Глюк народився недалеко від Тячева, у румунському Сігету-Мармацієй. Цьогоріч шанувальники творчості митця відзначають 105-у річницю від дня його народження.
Організаторами виставки є родина та Благодійний фонд імені Гаврила Глюка.
Виставка Раїси Глюк у Тячівській галереї імені Ш. Голлоші триватиме місяць.
Текст: Денис Фазекаш, Фото надані організаторами виставки, Фундація розвитку закарпатського мистецтва
Згадалось ... 2017-10-28 / 19:57:08
Невелике уточнення. Раїса Пилипівна Глюк за своє життя все ж мала один раз персональну виставку в Ужгороді. Вона пройшла в кінці 70-х років минулого сторіччя і розташовувалась в приміщенні Музею народної архітектури і побуту. На жаль, не пам’ятаю точно рік, а пора року була –зима або пізня осінь.