Угорський міністр закордонних справ їздить на Закарпаття як додому, український колега про це "дізнається"

В Ужгороді П.Сійярто зустрічатиметься з Г.Москалем, який лобіює інтереси Угорщини на Закарпатті

Угорський міністр закордонних справ їздить на Закарпаття як додому, український колега про це "дізнається"

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін "дізнався" про раптовий візит на українське Закарпаття свого колеги, міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто, який має відбутися сьогодні, 9 жовтня.

Про це Павло Клімкін повідомив сьогодні у своєму twitter.

ПРи цьому П.Клімкін "поновив" свою пропозицію зустрітися разом і обговорити проблемні питання. що виникли довкола мовного аспекту прийнятого нещодавно парламентом України і підписаного президентом закону "Про освіту".

Судячи з того, що угорський міністр навіть не повважав за потрібне поставити до відома свого колегу перед візитом в Україну, особливого бажання "розпочати предметний діалог" він не має.

Натомість, за повідомленнями ЗМІ, П.Сіярто має зустрітися з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем, котрий, будучи представником президента України на Закарпатті, є неприхованим лобістом інтересів держави Угорщина в регіоні.

Загалом має місце ситуація, за якої угорські високопосадовці, здебільшого в рамках "приватних" візитів, практично постійно перебувають в заселених угорцями районах Закарпаття.

Як раніше інформувало Закарпаття онлайнКлімкін з Сійярто можуть приїхати на Закарпаття.

09 жовтня 2017р.

Теги: Сійярто, Клімкін, Угорщина, Закарпаття

Коментарі

Чітатєлю від вуву 2017-10-11 / 06:54:33
Правду пишеш ,як ото так штоби хуни через границю шастили як миші попід заборм ... щас такоє время што до бабушки в гості попасти та за тиждень наперед як мінімум треба договарюватися ... а тут гос границя і такий ужас!

Читач 2017-10-10 / 17:00:44
Освіта і мова. Чи виконував Будапешт те, що нині вимагає від Києва?

Надзвичайна гостра реакція Угорщини на новий Закон України «Про освіту», який передбачає впровадження української мови як навчальної і в угорськомовних школах, викликає зрозумілі порівняння з тим часом, коли Закарпаття входило до складу Угорщини.
Які умови були створені тоді для розвитку українського шкільництва? Чи виконував Будапешт те, що нині вимагає від Києва? (При цьому слід зважити, що українців в Угорщині було півмільйона – в кілька разів більше, ніж нині є угорців в Україні).
У державних школах лише державна мова
Отож, закон ще 1879 року про навчання угорської мови у закладах освіти гласив: «Необхідно, щоб кожен громадянин отримав відповідну можливість для засвоєння угорської мови як державної». (Саме такими і є аргументи української влади нині).
Читаємо угорський закон далі: «В сільській, церковній чи іншій публічній народній школі на посади вчителя, помічника чи тимчасового вчителя можуть прийматися лише особи, що здатні навчати угорської мови». ( Це до питання, чи можуть нинішні угорськомовні вчителі Берегівщини навчати свої предмети українською мовою. За угорським законом, їх навіть не прийняли би на роботу, якби вони цього не вміли).
І підсумок закону: «Кваліфікаційні дипломи можуть бути видані лише в тому випадку, якщо той, хто складає іспити, в достатній мірі володіє угорською мовою». (Себто, не знаєш державної мови, диплом не отримуєш).
Із останньої чверті ХІХ століття мадяризація українського шкільництва на Закарпатті велася шаленими методами. Всі державні школи стали угорськомовними. Лише церковно-приходські школи, утримувані самими громадами, могли бути іншомовними. Однак у державних школах навчання було безплатним. Внаслідок цього кількість україномовних шкіл скоротилося до мізеру. І тут ідеться лише про початкову освіту, бо середня і вища була всуціль угорськомовною. (Український Закон «Про освіту» забезпечує початкову освіту мовами національних меншин, чого угорці не дозволяли в державних школах).
Але і цього угорському уряду було мало. В 1914 році він видає розпорядження, щоб вивчення української мови в церковних народних школах обмежити лише трьома роками. В державних школах, яких була абсолютна більшість на Закарпатті, вона навіть не вивчалася. (Український закон дає право вивчати мову національної меншини протягом усього навчання).
І нарешті – останній акт «турботи» про національну меншину. У 1916 році мадярський уряд примусово перевів навчання української мови у школах з кирилиці на латинку. Всі підручники, церковні книги, газети починають друкувати лише латинкою (Що би сказали закарпатські угорці, якби їх перевели на кирилицю? Ото би було крику на цілий світ! А влада Угорщини саме так вчиняла з українцями).
Угорщина Першу світову війну програла, і Закарпаття відійшло до Чехословаччини. Інакше би за якихось 20-30 років півмільйона українців насильно би перетворили на «греко-католицьких мадяр».
Тотальна заборона української мови
Але на цьому освітня історія з Будапештом не закінчилася. Бо у 1939 році Угорщина знову окупувала Закарпаття, вже як союзник Гітлера. Щоправда, за двадцять міжвоєнних років у краї виросла нова інтелігенція, сповнена національної свідомості, і змадяризувати півмільйона закарпатських українців стало значно важче.
Але угорська влада і тут взялася до роботи із завзяттям. Українську літературну мову було заборонено як таку, українські книжки вилучено з бібліотек і навчальних закладів (частина з них по-варварськи знищена), ліквідовано українські видавництва та організації. Знову відбулося перейменування населених пунктів, мадяризація українських прізвищ та імен у документах.
Але оскільки перетворити закарпатських українців на угорців в один момент не виходило, то Будапешт поставив собі за мету спочатку створити тут новий народ – «угроруський». Угорський намісник на Закарпатті у 1940-1941 роках Міклош Козма особисто взявся контролювати створення окремої місцевої мови. «Угроруська мова настільки примітивна, що її можна розвивати в будь-якому напрямі», – писав він.
Заміна місцевих вчителів на вихідців із корінної Угорщини
За кілька років другого угорського пришестя кількість «угроруських» гімназій зменшилася із 5 до 3. Натомість угорських зросла з 1 до 4. (Це при тому, що українців було утричі більше).
Кількість горожанських шкіл з «угроруською» мовою навчання скорочено вдвічі і майже при всіх відкрилися угорські паралелі. Учительські семінарії реорганізували на двомовні, але і в «угроруських» паралелях багато предметів викладалося угорською.
У селах, де жила бодай горстка угорців, народні школи переводилися на угорську мову. А там, де угорців не було, поспішно відкривалися угорськомовні класи. За два роки кількість учнів в «угроруських» середніх школах зменшилася на четвертину, але Міністерство внутрішніх справ вважало, що і це число є зависоким і має знизитися ще на третину.
Місцевих вчителів замінювали приїжджими, яких присилали з центральних районів Угорщини і котрі не знали жодної слов’янської мови. Ясна річ, що навчати вони могли лише угорською. У 1940 році таких вже було 70% у школах краю.
26-27 червня 1942 року на нараді представником Міністерства культу та освіти Угорщини було порушено питання, щоб на територіях, небезпечних з угорської точки зору, поступово переходити на угорську мову викладання.
До речі, на угорську мову і літературу у всій системі шкільництва відводилося найбільше годин, а викладали їх тільки вчителі, прислані з Угорщини.
Наджупан Ужанської жупи Шіманфалві 15 квітня 1940 року підписав розпорядження (під грифом «Цілком таємно») адресоване бургомістру Ужгорода, яким заборонив видавати на руки читачам міської бібліотеки книги, друковані російською, українською і чеською мовами, і зобов’язав щокварталу передавати йому прізвища тих, хто цікавився такою літературою. З березня 1941 року будь-які «угроруські» матеріали, представлені до друку на території Закарпаття, можна було друкувати тільки з дозволу Ужгородської угорської королівської прокуратури.
А ось цитата заступника начальника окружного військового командування І. Вар’ю: «В угорських національних інтересах, щоби в Ужгородській державній гімназії угорські викладачі з корінної Угорщини складали 100%. Сьогоднішніх «угроруських» викладачів слід замінити надійними угорськими, що будуть виховувати «угроруську» молодь».
Але і в Другій світовій війні Будапешт програв. І Закарпаття вирвалося з його цупких «братніх» обіймів.
А закінчити цей історичний огляд хочеться цитатою того ж Міклоша Козми, угорського намісника Закарпаття: «Державні школи необхідні, бо в них навчання, ясна річ, ведеться державною мовою».
Чи не так, панове з Будапешта?

дід 2017-10-10 / 15:44:30
У нас тепер, що Москаль відає міжнародними справами? Хоча може ним хочуть замінити Клімкіна.
А взагалі такого мабуть не буває і в Сомалі.

Читатель 2017-10-10 / 10:28:29
Вопрос в другом. С каких это пор, официальные лица других стран, ездят к нам, без предупреждения? Вопрос второй. Как это, вот так, свободно, пограничники таких лиц пропускают? Значит, кто-то дал такой приказ!

до дописувача вуву 2017-10-09 / 23:03:55
Напиши спочатку свє "раціональне" хай ознайомиться широкий загал.
За побажання дякую ... Мови я вчу.2/
Чи звернуть , чинезвернуть справа десята ... Але по першому допису велика гіпербола.3/

до Вуву 2017-10-09 / 22:41:23
Поверхнево проглядаючи твої дописи, Вуву, (немає бажання вникати в них - раціонального не знайти) впадає в очі низька грамота дописувача. Отож, спочатку навчися сам грамоти, а потім пробуй навчати та радити іншим... Не бубни!

до ВуВу 2017-10-09 / 21:48:07
Не спіши плювати в колодязь, вчи мови

до Вуву 2017-10-09 / 21:28:54
Клімкіну давно пора би призначити своїм представником у Закарпатті Вуву. У Клімкіна не вистачає часу займатися закарпатськими мадярами та угорськими колегами а Вуву має часу за увесь держапарат Порошенка та Гройсмана. На цій посаді "відбубнить" всю Європу, всіх ворогів України поставить на місце, тим самим підніме престиж української влади в очах сусідів. Українські керманичі, зверніть накінець увагу на цього рідкісного цінного екземпляра.

Вуву 2017-10-09 / 20:40:15
Буде дуже розумно ... Коли такі машини будуть "формально" зупинятись ... А ті що перетинають кордон ... Повинні засвідчити ... Що вони не преревозять ще когось як пасажирів ... І якщо це візит приватний ... Засвідчити до кого саме напрвляється офійна особа на "дипломатичних номерах".
І цього буде ... "краще аніж нічого".

Вуву 2017-10-09 / 20:33:46
Питання до Клімкіна ... Павло ...а ти не допускаєш що в таких автомобілях можуть перевозити (закидати) агентів ГРУ від східного сусіда .
Як кажуть "за одного битого ... Десять не битих дають"... Ти розумієш про що мова.?

Місцевий 2017-10-09 / 20:30:21
Як вже зазначалося - те ж, що було в Криму, коли російські високопосадовці так само "приватно" приїздили...
Ще хочу підкреслити одну з думок ВуВу...
Навіть деякі наші угорськомовні церковники мають якісь дипломатичні перепустки для перетину кордону....
Це також питання до СБУ...

Вуву 2017-10-09 / 20:28:58
Очевидно тому що він "не офіційний"... Це якраз те що найкраще підходить для агентурнойі діяльності.
... Чи фіксується десь (чи в якому журналі)... Кількість і частота перетину кордону автомобілів з дипломатичними номерами (які не підлягають огляду) ... Із сусідніх західзах крайін ?
І хто саме ... (Персонально) ... Його перетинає ?

патріот 2017-10-09 / 19:37:36
Є офіційний порядок візитів високопосадовців інших країн в Україну. Угорські міністри чомусь як правило їздять приватно.

Дмитро 2017-10-09 / 19:31:45
Клімкін мав бине сам сюда їхати, а разом з пастором брати петра під руки і в Чопі селфі на память зробити

István 2017-10-09 / 19:29:58
Для Биби - Закарпатский сеч в то время как раз был занят с другими своими дебоширами в Ужгороде...

Вуву 2017-10-09 / 19:19:39
Сказано ж було що інститут ракоція ... То є агентурний розсадник ... Щоб не сказати "ботанічний сад"... Бо інакше вхід на зібрання був би відкритим для всіх і без "партизанського паролю" при вході .
Дивно що "Карпатськойі Січі" там не було ... Ні одного представника. Ну правда дивно !?.

István 2017-10-09 / 19:13:03
Ну что такое? Нет ответа? Ни тому, ни иному министру не запрещен въезд в соседнюю страну.

István-у 2017-10-09 / 18:55:57
Мова зараз не про поїздки українських міністрів закордон, а про шастання угорських на українське Закарпаття

István 2017-10-09 / 18:44:09
Украинский министр иностранных дел почему не едет так часто к украинской меншинсве в Венгрию требовать создания украинских школ? Может, ему по*й, что там, с бывшими украинцами, в соседней стране?

Іван 2017-10-09 / 18:43:24
Агентів в декілька десятків а може сотень до своїх хоч кожен день

НОВИНИ: Політика

18:49
/ 3
Сійярто назвав стосунки з Україною в контексті закону про освіту "серйозним конфліктом"
09:00
/ 3
На фестивалі в Малому Березному відмінили концерт словацького фаната Путіна
06:27
/ 5
Депутати-мажоритарники Закарпаття найгірші в Західній Україні щодо виконання своїх обіцянок
07:08
/ 3
Нікому не вдасться заблокувати українську інтеграцію в НАТО - Порошенко
07:45
/ 8
Футбол як провокація
12:13
/ 20
Прес-секретар "губернатора" Закарпаття Москаля Ярослав Галас став його заступником
17:30
/ 16
Угорщина провела в закарпатській Синевирській Поляні 26-й відкритий "інструктаж" для угорців Карпатського басейну і Закарпаття
18:53
/ 15
СБУ заборонила в'їзд в Україну футболістам-угорцям, які зіграли у сепаратистському чемпіонаті
04:58
/ 1
Москаль знову серед "середняків" у черговому рейтингу голів ОДА – 12-й
04:37
/ 8
Нація нізвідки: непримарна небезпека
04:04
Посол України в НАТО: Угорщина не демонструє бажання вирішити мовне питання
12:59
/ 1
Переговори з угорською громадою Закарпаття щодо проекту закону про освіту відбудуться в липні – Гриневич
05:39
Олександр Гаврош: "Закарпаття — одна з найслабших ланок в Україні, тому вороги б’ють по ній"
18:20
/ 13
"Ніж у спину" від Орбана: Угорщина відновила наступ на Україну в НАТО та в ЄС
18:06
/ 8
"Бо "послідовні": Угорщина, попри обіцянки, таки блокуватиме будь-яке рішення саміту Україна-Грузія-НАТО
08:02
/ 6
США незадоволені тим, що Угорщина блокує політичну співпрацю України з НАТО
07:34
/ 1
Не тільки саміт НАТО: про що насправді домовилися Україна та Угорщина
17:22
/ 33
Москаля обрано головою Закарпатської організації БПП
20:42
/ 12
"Дружба" по-будапештськи: Угорщина єдина з країн ЄС проголосувала проти мільярда євро допомоги Україні
06:18
/ 2
Комітет Європарламенту проголосував за процедуру санкцій проти Угорщини
12:13
/ 6
Петер Сійярто: "Я не хочу повторення війни між Угорщиною та Україною"
22:50
/ 17
Журналіст ТСН роздратував угорського міністра Сійярто запитаннями про угорсько-українські стосунки
04:40
/ 1
Консультації з угорською стороною щодо закону про освіту продовжаться в липні
04:05
/ 5
"Правий сектор" уточнив, що Гласнера було звільнено, а злочинів він не вчиняв, бо їх не вчиняв ПС
16:25
/ 7
Угорщина не блокуватиме участі Порошенка у майбутньому саміті НАТО
» Всі новини