27 вересня на вершину восьмого за висотою восьмитисячника світу Манаслу (Manaslu, 8156 м), що розташований в Непалі, піднявся ще один український альпініст.
Цього разу удача посміхнулася Ярославу Носа з Рахова Закарпатської області.
20 вересня Ярослав завершив акліматизаційну програму на горі, дійшовши до третього висотного табору і позначки 7100 метрів і, переночувавши там, після спуску в базовий табір і відпочинку, 24 вересня вийшов на штурмове сходження. Цього ж дня він дійшов до першого висотного табору, 25 вересня - до другого висотного табору і 26 вересня з 19:00 ночі почав штурмове сходження на вершину.
А 27 вересня Ярослав розмістив коротку СМС на своїй сторінці в соцмережах: "Вершина!"
Відео перед вершиною гори:
Також Ярослав зазначив, що був близький до обмороження пальців: "Був близький до того, щоб втратити пальці, але завдяки Пасанг Шерпа ми їх врятували"
Спочатку в планах Ярослава було безкисневе сходження, однак, через обмороження, вночі, вище 4 табору, на позначці 7900 метрів він був змушений використовувати запасний медичний кисень, який захопив з собою на випадок НП - для недопускання голодування периферії і подальшого відмирання тканин.
Ярослав Носа перед початком експедиції на Манаслу
"Манаслу була добра. Вона просто наплескала мене як матір і дозволила піти. Не дивлячись на деяку затримку, страхова компанія Ерв Київ виконала свої зобов'язання по евакуації вертольотом, велике спасибі за врятовані пальці!
Знаєте що таке відчай? Це коли ти вночі, поруч з вершиною Манаслу, але не відчуваєш ніг. Тільки завдяки швидкій реакції Пасанг Шерпи (Passang Sherpa), ми помітили лихо, що насувається, і в перебігу трьох годин, поки не зійшло сонце, розтирали обморожені пальці. Я сидів на снігу три години і думав, що буде дуже шкода, якщо зараз доведеться спускатися. Але, навіть не дивлячись на обмороження, нам вдалося потрапити на вершину "- зазначив Ярослав.
У лікарні в Катманду
Пізніше Ярослав уточнив, що лікарі "кажуть, що є 20% ймовірність втрати 2 фаланг, але зрозуміло буде через тиждень-два".
Всього ж в осінній експедиції брали участь 6 українських альпіністів. З них, в підсумку, на вершину Манаслу піднялися п'ятеро.
Yno 2017-10-02 / 12:29:23
Дурню, там рятувальні операції неможливі,
максимум вертоліт дадуть.
Вуву 2017-10-01 / 04:20:29
Непереживай ... Всі хто обморозили ... Взялися за розум.
вуву 2017-10-01 / 04:18:53
І кому то треба ? Що потім викликати рятувальні служби і в екстремальних умовах спасати там всяких "альпіністів" .?