Угорщина підтримуватиме Закарпаття попри розбіжності з Києвом – Кевер

Виходячи з попередньої політики цієї держави, йдеться, очевидно, про підтримку переважно угорської спільноти краю

Угорщина підтримуватиме Закарпаття попри розбіжності з Києвом – Кевер

Спікер Національних Зборів Угорщини Ласло Кевер заявляє, що попри розбіжності Будапешта й Києва щодо нового українського закону про освіту, Угорщина й надалі підтримуватиме Закарпаття. Про це Кевер заявив 25 вересня у рамках робочого візиту до Закарпатської області.

«Угорщина підтримує Закарпаття і у сфері охорони здоров’я дітей, адже для угорців і українців найважливіше, щоб їхні діти були здорові і перебували у безпеці», – зазначив голова парламенту Угорщини на церемонії передачі медичних препаратів районній дитячій лікарні у Берегові на суму у 70 мільйонів форинтів (близько 7 мільйонів гривень).

У понеділок Ласло Кевер побував і на відкритті реконструйованого на кошти угорської сторони дитячого відділення Виноградівської районної лікарні. За інформацією угорських ЗМІ, ремонтні роботи обійшлися закордонному підряднику у 3 мільйони 600 тисяч гривень.

При цьому Ласло Кевер заявив, що не слід забувати і про дитячу освіту угорської меншини в Україні. Він назвав «катастрофічним» новий український закон про освіту.

«Ми не дали приводу, щоб українські політики так обійшлися з закарпатськими угорцями, через те наша думка є такою категоричною, і у такій же категоричній формі ми висловлюватимемось і у майбутньому», – цитує спікера угорського парламенту Радіо Свобода.

При цьому слід зауважити, що Берегівський і Виноградівський райони Закарпаття –найбільш щільно заселені етнічними угорцями, а тому інвестиції Угорщини в ці регіони не є альтруїзмом. Це якщо не враховувати мільйони, що вкладаються конкретно в угорців Закарпаття за цільовими програмами – освітянською, бізнесовою тощо. Тому, коли Угорщина каже, що підтимує Закарпаття, це є дуже широким узагальненням.

Саме тому рамках візиту на Закарпаття спікер Державних зборів Угорщини Ласло Кевер відвідав також дитячий виховний заклад церковної громади с. Варієво на Берегівщині, а інші угорські високопосадовці – міністр людських ресурсів Угорщини Золтан Балог та заступник державного секретаря Угорщини Богларка Іллеш взяли участь у церемонії посвячення першокурсників Закарпатського угорськог інституту імені Ференца Ракоці ІІ.

Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, у понеділок президент України Петро Порошенко підписав закон «Про освіту». Він також закликав МЗС і Міністерство освіти провести необхідні консультації з європейськими партнерами, у тому числі з Радою Європи.

26 вересня 2017р.

Теги: Угорщина, Кевер, Закарпаття, угорці

Коментарі

Вуву 27.09.2017 / 06:54:12
Кевере ... То як то так ... Всі ініціативи Украйіни будуть блокуватися ... А підтримка Закарпття нєт ... Так ми тоже Украйіна .
Чи то ви там так вирішили ... Кому ... Що і як ...без узгодження з Києвом

Вуву 26.09.2017 / 18:09:59
Де видаються ... як головні чи пріорітетні інтереси хунів ... Всяка толерантність приноситься в жертву ... Для кінцевого результату .
А всякі різні закли ... Це просто заклики ... Сказали ... відвернулись і забули.

Степан Крук 26.09.2017 / 08:50:46
А чи не здається пану Ласло Кеверу, що подібні заяви є нічим іншим, як грубим втручанням офіційного Будапешту у внутрішні справи суверенної України? Угорські паспорти громадянам України вже роздали, угорські інститути на території України створили... Залишилось тільки створити інститути державної влади Угорської імперії в Закарпатті? Всяка опіка про угорськомовних громадян України має свої межі, і цю "червону лінію" переступати не можна! Закон "Про освіту" спрямований на утвердження української державності, а не на дискредитацію угорців, румунів, словаків... Тому і уряд, і парламент Угорщини повинні бути толерантнішими до законодавства суверенної держави.

До вуву 26.09.2017 / 08:01:53
Ше нико не проснув. ..

Вуву 26.09.2017 / 07:39:24
Штото сюда нико негледить ... Даже студенти інститута ракоЦія

Вуву 26.09.2017 / 05:57:16
Да ото правда пане кевер ... Ош розбіжності з києвом єсть ... А вот із маскальом нету ... Пока він буде і дальше хиріти в кріслі ...можна і дальше "фістовалити" ... І розвивати дружеськійі отношенія .
Вобщем маскаль ото Ужгород ...(ото рядом) ... А Кийів ... А кийів далеко за горами і невидно го .
Но на крайній случай є іще і рівіс ... З яким можна договоритися ... А тоті што в берегові ... Ото мож і не обсуждати .ТУдом.

Вуву 26.09.2017 / 05:34:07
А до вшиткого того іще й провести нормальну іспекцію ... Авдь контроль ... Бо та і до типирь не знаєме ... Ци получав зарплату Бринзович в.в цьому інституті ... Тогди ... Як по біографійі пише ош ун в сисі часи бив у будапештові та защищав докторську по філозофійі. Рпавда не знаєме ... Ай ві того кортить ще май бульше ... Ото узнати.

Вуву 26.09.2017 / 05:27:04
У вас опять якато отпічатка ...Богларка ... А мало бити Болгарка ...будьте рендешно уніматєльні ...

НОВИНИ: Політика

15:39
/ 2
Угорець з Ужгорода з вершини Говерли закликав угорців в угорщині сказати "Так" вступу України до ЄС Відео новина
14:17
/ 3
У вівторок на позачерговій сесії Ужгородської міськради на підставі листа СБУ з посади заступника мера планують звільнити людину Пересоляка Плавайка
20:57
/ 6
Посол "Угорщини в Угорщині" Шандор передає в українські села угорські книжки
17:02
/ 15
Дружина закарпатського нардепа-"слуги" Лаби за 583 грн купила дві ділянки у курортному Пилипці
03:28
/ 4
Депутат-"слуга" Берегівської райради виїхав у відрядження за кордон через митний пост, очолюваний батьком, і не повернувся Фото новина
02:44
/ 3
Вперше на Закарпатті з робочим візитом перебуває Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Фото новина
17:46
/ 6
Голова Хустської райради Н.Павлій "за власним бажанням" подав у відставку і "пішов далі"
15:05
/ 10
Дружина керівника БЕБ у Закарпатській області купила новий будинок з землею
01:31
/ 21
На третій рік війни мер Ужгорода Андріїв увійшов до четвірки мерів України з найбільшими зарплатами (ІНФОГРАФІКА)
14:52
/ 5
Голова земельної комісії Ужгорода, "слуга" Мильо задекларував $340 тис., 1,7 млн грн і влаштувався "завгоспом" у лікарню
03:53
/ 7
Після публікації ЦПК в Міноборони звільнили ексголову Закарпатської ОДА Олексія Петрова з посади керівника скандального "Спецтехноекспорту"
01:11
/ 5
На Закарпатті за розпалювання релігійної ворожнечі священника УПЦ МП оштрафували на 3400 грн
18:43
/ 17
Ужгородського депутата від ОПЗЖ Маєрчика суд визнав корупціонером, його мають внести до Реєстру корупціонерів (ДОКУМЕНТ)
13:38
Директор угорської опери посперечався з послом Шандором через виступ пропутінської Нетребко
02:40
/ 25
Федір Шандор як посол вручив вірчі грамоти президенту угорщини Фото новина
19:04
/ 13
Колишній голова Мукачівської РДА і "нетривалий" очільник Закарпатської обласної служби зайнятості Едгар Токар очолив "заповідний" департамент Міндовкілля
12:44
Суд відмовив прокуратурі у конфіскації нерухомості голови Верхньокоропецької громади Химича
01:15
/ 14
Посол Федір Шандор вручив копії вірчих грамот в угорському МЗС Фото новина
21:13
/ 13
Заступником голови Закарпатської ОВА став Ростислав Пріцак Фото новина
11:04
/ 4
ЗМІ: угорщина блокує початок переговорів про вступ України до ЄС через питання нацменшин
20:54
/ 3
Кабмін погодив звільнення Т.Аверіна з посади голови Тячівської РДА
16:21
/ 9
Ексголова Тячівської РДА часів Януковича Шелевер уник відповідальності за махінації з землею
20:08
/ 7
Ексрегіонал і ексОПЗЖист В'ячеслав Шутко оголосив про запуск нового телеканалу на Закарпатті
00:49
/ 3
Московська пропаганда на Закарпатті на початках Чехословацької республіки
15:19
/ 27
Кабмін погодив призначення Тараса Гайдука на посаду голови Ужгородської РДА
» Всі новини