ПОРОШЕНКО ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО ОСВІТУ В УКРАЇНІ

Президент України Петро Порошенко підписав закон про освіту в Україні, ухвалений Верховною Радою України 5 вересня. Про це повідомила прес-служба президента у понеділок, 25 вересня.

ПОРОШЕНКО ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО ОСВІТУ В УКРАЇНІ

Глава української держави вважає, що ухвалення освітнього закону дозволить провести глибоку всеосяжну освітню реформу, яка підвищить якість української освіти та конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці. Закон забезпечить реальні кроки до включення України до європейського освітнього простору.

Порошенко особливо наголосив, що закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі. За його словами, закон гарантує кожному випускнику високий рівень володіння мовою, необхідний для успішної кар'єри в Україні.

В той же час президент зазначив, що гуманітарні права національних меншин в Україні при здобутті будуть неухильно дотримуватися.

"Україна демонструвала й надалі демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке відповідає нашим міжнародним зобов'язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами і є взірцем для сусідніх країн", - наголосив Порошенко.

Президент також звернувся до Міністерства закордонних справ та Міністерства освіти – провести необхідні консультації з європейськими партнерами, у тому числі з Радою Європи.

Нагадаємо, що раніше, через скандал навколо закону про освіту президент Румунії скасував візит до України. Він зазначив, що новий український закон "різко обмежить доступ меншин до освіти на їхній рідній мові".

До слова, 5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу. 

Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти.

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений Верховною Радою закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Із заявами щодо українського закону виступили міністерства закордонних справ двох сусідніх країн.

Своєю чергою президент Молдови Ігор Додон сподівається, що Україна відмовиться від нового закону про освіту через порушення прав нацменшин. За його словами, новий Закон про освіту призведе до скасування системи освіти на рідній мові для етнокультурних меншин в Україні.

Згодом у Росії цей закон назвали "актом насильницької українізації, який грубо суперечить ратифікованій Україною Європейській хартії регіональних мов або мов меншин". 

У нелегітимній Держдумі РФ підготували гнівну заяву щодо українського закону про освіту

"Держдума" РФ підготувала заяву стосовно українського закону про освіту, в якому засудила ухвалення Верховною Радою документу. У МЗС РФ наголосили, що документ обмежує інтереси мільйонів російськомовних жителів України.

25 вересня 2017р.

Теги: освіта, мова, нацменшини

Коментарі

Вуйко 2017-10-02 / 20:34:47
ОСВIТI п....ц!

Вуву 2017-09-27 / 16:35:41
А от ми власне ... за те й переживаєм ... Щоб він НЕ переміг.

Tibor 2017-09-27 / 07:31:44
Не потрібно переживати за Орбана, будьте впевнені, він переможе, причому з величезним відривом від інших!

Вуву 2017-09-26 / 23:26:13
Зараз хуни того орбана будуть "гризти як пси кісту". Бо він теж як і "папєрєднікі" всього наобіцяв ... а не зробив ... Зате відчув владу ... та хоче ще раз виграти вибори ... Мабуть за рахунок тих хунів по закардонах ... Що йім завчасно паспорти з громадянством пороздавали. А тепер будьте вдячними ідіть ... і голосуйте.

Tibor 2017-09-26 / 21:22:03
Івану
Це ви подивіться в дзеркало і побачите які ви. Ми за себе. Росіяни, самі себе захищатьа нам потрібно себе від асиміляційних намір таких законів.

Iván 2017-09-26 / 20:57:28
Tibor, nézz már a tükörbe és gondolkozz el, hogy miért tolod az oroszok szekerét.

pfr 2017-09-26 / 08:51:17
Угорські крики про асиміляцію й частково румунське обурення є абсолютно безпричинними, я б сказав навіть дитячими. Ну от як можна асимілювати 10-річну дитину, яка у селі, сажімо, Тісаашвань від малечку чує тільки угорську мову? Від мами з татом, діда з бабою і т.п. Де-не-де у місті чи в телевізорі почує інші мови. Ця дитина вже сформована як людина. Вже 7-річні діти зараз, у час інтернету настільки просунуті, що знають більше за дорослих. Людина вважатиме рідною мовою завжди ту, якою говорять між собою батьки і особливо якою говорить мама. Школа може навчити іншим мовам, вони будуть базою знань, але вони не будуть вже настільки рідними, як мамина мова. Всі ці дурниці про асиміляцію - чистий угорський передвиборчий популізм. Закон спрямований тільки на підвищення освіти, а в краї, як свідчать результати ЗНО, рівень освіченості дуже склабкий.

Tibor 2017-09-26 / 07:49:54


Коментар видалено. Добирайте слів. Адмін


Вуву 2017-09-26 / 07:30:09
Ти знаєш ...цілком можливо ... А може так само того ... КУ КУ .

Ференці 2017-09-26 / 07:12:30
Та заспокойтеся добрі люди, Тібор то зовсім не етнічний венгр, це інтернет-троль, московська шавка, яка пише під різними ніками і намагається прославляти московську гидоту!

Маскальови. ге. ге. 2017-09-26 / 05:21:30
Но хто би то сумнівався ... Ош буде по другому ... Пора ... Пора почухати свого баклажана фіолетового та на пензійу

Москаль Г.Г. 2017-09-26 / 02:46:50
Вуву, я не вийду - я в запої :(

Вуву 2017-09-25 / 23:50:52
Інтєресно а маскаль завтра на роботу вийде ...ци як ? І якому состоянійі ...ци они на пару з ороскою будуть ..."бузити" ?
Кажеся ош ун по вшиткому мусів би виглядати як нігда шуго до типирька ... Старий чорт. Най би го дако сфоткав ... Для гісторійі.

Моуніка 2017-09-25 / 23:07:24


Коментар видалено. Адмін


Карпато - словін 2017-09-25 / 23:05:39
Я думав Tibor ти розумний , а ти такий самий як і частина з цих дописувачів шо тобі пишуть .Воістину ви стоїте один одного .

Tibor 2017-09-25 / 22:57:24
Круку
Мені перекладача не потрібно, щоб розмовляти українською, російською, англійською з рідної, угорської мови. Я вчив та вивчив мови без асиміляційних законів. Просто Ви не зрозуміли, силою малим не будеш!

Вуву 2017-09-25 / 22:54:51
А от це правильно ... Про хунів ...(по всьому цьомц) ... краще мовчати.

Копча 2017-09-25 / 22:53:08
Но а й я вставлю свої 5 копійок. Троль Тібі дуже любить Росію а чи знає що там нема мадярських шкіл від слова зовсім. Якось невдобно виходить Тібі любить рашку а вони з ним так погано поводяться. Глибше облизуй може москалики змилостивляться з недоробленого мадярчука і хоч курси мадярської відкриють за державний кошт.

Tibor 2017-09-25 / 22:51:45
Володі
Ой неборе, про що мені з тобою сперечатися, про Достоєвсьокого, Чехова, Толстого, Чайковського, Павлова, Тімірязєва? Про Ермітаж, Золоте Кільце, Санкт-Петербург. Можу поспорити і про Історію Києва, України-Русі, я вже про Угорщину та угорців мовчу.

Степан Крук -Tibor 2017-09-25 / 22:47:00
Тібор! Поки-що з допомогою перекладача.
Tibor! Írlak neked az Ön nyelvén! Énekeljen magyar dalokat, gondoskodjon nyelvéről és hagyományairól, emlékezzen gyökereire! És ne vegye az új törvényt személyes bűnnek, mint az ukránok megfélemlítésének. Jó éjt, barátom!

НОВИНИ: Політика

19:33
/ 14
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 28
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 6
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ
14:14
/ 6
На Закарпатті одіозний клірик УПЦ МП, що є кумом Медведчуків, влаштував "жіноче" шоу зі своїм викликом у "військкомат"
14:38
/ 4
Скарга закарпатської адвокатки Бухтоярової в КСУ поставила під загрозу декларування статків чиновниками – НАЗК
21:24
/ 9
Жителі "вибухової" Керецьківської громади проігнорували звіт свого корупційного голови від ОПЗЖ Мушки
16:25
/ 11
Кабмін погодив призначення Сергія Гайдая головою Мукачівської РДА
22:16
/ 31
В Ужгороді "слуги" "протиснули" призначення керівником комунального парку "ріднозакарпатського" "опоблоківця" Молнара
15:21
/ 5
"Ужгородець" Шуфрич отримав нову підозру – за фінансування Росгвардії у Криму