Основна його мета — розібратися в протилежних позиціях та поглядах на події жителів Сходу та Заходу України. Під час роботи над проектом митці намагалися показати саме поняття «межа».
Женя Кулеба, куратор проекту «Межа»:
- Він і про фізичні межі, і про внутрішні межі. Межа в українській мові — це взагалі такий кордон твоєї земельної ділянки. Тому проект філософський і охоплює багато сфер людського життя. Суть проекту полягає в тому, що ми запросили митців з усієї України приїхати спочатку на резиденцію «Слов’янськ». Потім уже інші митці поїхали в резиденцію в Ужгород і 5 днів ми разом досліджували ці міста.
Учасники спілкувалися з мешканцями і досліджували стереотипи, говорили про обмеження та сприйняття людей тих чи інших подій. У результаті створили кілька робіт. Одна з них — це відео «Між живим та штучним» ужгородського автора Данила Ковача. Соняхи — це метафора сучасного суспільства, в якому одночасно існують штучність та автентичність.
Данило Ковач, учасник проекту «Межа»:
- У своїй роботі я зробив відеоролик, у якому є поле соняхів і з-поміж справжніх живих соняхів я посадив пластикові соняхи, які візуально ідентичні. Їх важко розрізнити, але за своєю природою, формою вони кардинально різні. І важко визначити, що є справжнім, а що є штучним. Кожна людина може зробити свій вибір. Є момент, що накреслені ці соняхи. І людина має вибір, де є справжній сонях, а де є пластиковий.
Межа для когось існує, а для когось її просто нема. Частково побачити її можна в одязі, творах мистецтва чи світогляді людини. Але окреслити чіткими критеріями — неможливо, — переконані учасники. Для кожного ця межа своя особлива. Після Ужгорода виставку повезуть на Схід — до Слов’янська, де презентують 23 вересня.