Угорщина шантажує Україну можливістю жорсткої відповіді за розширення прав державної мови в законі про освіту

На неділю в Будапешті анонсовано проведення акції протесту

Угорщина шантажує Україну можливістю жорсткої відповіді за розширення прав державної  мови в законі про освіту

Угорщина обмірковує реакцію на ухвалення в Україні нового закону про освіту, який розширює права державної  мови в галузі освіти.

На думку офіційного Будапешта, він обмежує мовні права 150-тисячної угорської меншини на Закарпатті. Про це 9 вересня заявив керівник апарату уряду Угорщини Янош Лазар, передає кореспондент Радіо Свобода.

Політик попередив, що ця реакція не буде сприятливою для Києва, якщо в Україні не дослухаються до закликів громадсько-культурних організацій угорців на Закарпатті скасувати мовну статтю закону України про освіту або внести зміни з урахуванням потреб меншини. У залежності від характеру публічної дискусії, свою думку в цьому питанні незабаром може висловити і прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, зазначив Янош Лазар.

«Україна завдала Угорщині удар у спину, це вже не питання. Угорщина сформувала величезне лобі задля того, щоб українські громадяни могли їздити без віз на територію Європейського союзу. Іниціатором цього вперше з-поміж керівників країн ЄС виступив Віктор Орбан у 2015 році. На мою думку, цей крок (ухвалення нового закону України про освіту, - ред.) нагадує нам сталінські часи. Якщо Порошенкові не вдасться втрутитись на прохання (угорської меншини – ред.), Угорщині треба буде виступити в цьому питанні якнайжорсткіше і якнайрішучіше», – заявив урядовець.

На неділю, 10 вересня, в Будапешті анонсовано проведення акції протесту на захист мовно-освітніх прав угорської меншини в Україні. Захід організує рух «Спільна держава» (Közös Ország Mozgalom).

Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль 8 вересня в унісон з офіційним Будапештом закликав президента України Петра Порошенка ветувати нещодавно схвалений закон про освіту.

Міністр освіти Лілія Гриневич наголосила, що ухвалена мовна стаття закону "Про освіту" відповідає Конституції України.

10 вересня 2017р.

Теги: освіта, державна мова, нацменшини, угорці, Угорщина

Коментарі

123 2017-09-11 / 10:07:48
Закон не забороняє Угорщині відкривати угорськомовні школи в Україні. Чого це має бути за державний кошт? Учителів в угорськомовні школи не можуть набрати, особливо в сільські, а про якість освітніх послуг я вже мовчу. В Угорщині україномовних шкіл за державний кошт навряд чи є. Можливо завдяки цьому угорськомовним дітям буде легше себе реалізувати в Україні - Угорщина й так всіх не прийме.

Вуву 2017-09-10 / 23:28:51
Читали ...знаєм ... це повна деструкція ситуаційі яку зробила юлька як подарунок путіну в переддень ... Можливого військового вторгнення .
Не інакше.
Але це інший матеріал.


Антон 2017-09-10 / 22:45:42
МІхей у Львові обсерає пороха....Чого не пишете?

Вуву 2017-09-10 / 22:01:14
Я теж так думаю ... що таким ... патріотам ... як ти, краще писати на сайті вйобіка.

PATRIOT 2017-09-10 / 21:41:47


То йдіть на інші сайти. Чого ви через всі діри лізете сюди? Коментар видалено. Адмін


Вуву 2017-09-10 / 21:02:56
Як понімать "націонаьний калорит" за забором ... Ми вже від таких як ти знаєм ... венгрія для венгров ... Потому што мононація ... І ніякй "внутрішній калорит" ... Вас волнує менше всього ... Бо даже ті што не хуни ... То мусять стати хунами ... І нико у них і не спрашує ош ци вони тото хочуть ... Ай што.
А вот другим указовати мож ... бо они май бідні та ковдуші ... та того такі дурні ... І ми ХУНИ ТАМ ЖИВЕМЕ ТОМУ МАЄМЕ ТАКОЄ ПРАВО ВІДКРИВАТИ СВІЙ ПИСОК :-D .
Вот і вся політика ... А совість є ... Розум є ? Де ваша культура?

Вуву 2017-09-10 / 20:47:49
Молодєц ...пойідеш на хунійу ... та будеш тамки общатись (ісключітєльно по руськи) ... вот ето да ... сисе крепка принципіяльна позиція .

Tibor 2017-09-10 / 19:58:47
Вы не понимаете, что теряя национальный колорит страны, вы сами становитесь беднее. Да, вы выдавите русских, венгров, румын и других наций с Украины, благодаря Галичанскому закону об образовании, но Вы не станете лучше и умнее, это уж точно. Вы меня удалите, но не мои убеждения. Дай Бог Вам удачи в становлении нации и государства, только не за счёт других.

бумага все стерпить 2017-09-10 / 19:05:27
Для Tibor
Панночку, розслабтеся... Україна не СССР, ніхто тут ніколи на 100% законів не дотримувався.
Ніякої українізації мадярів і близько не буде. А основна причина - громадяни України (в основній масі) живуть набагато бідніше, ніж громадяни Угорщини. Не тільки мадяри, а й українці дивляться, як би получити мадярський паспорт і опинитися в багатих країнах ЄС.

Це я 2017-09-10 / 19:02:37


Доводьте. А зараз перестаньте накручувати емоції на національному грунті. Коментар видалено. Адмін


Tibor 2017-09-10 / 18:52:34


Солідарний, то солідарний. Відповідно, ми не будемо толерувати таке "російськомовне" ставлення до України  і всього українського. Коментар видалено. Адмін


István 2017-09-10 / 18:43:33


Не будете, то не будете. А ми не будемо толерувати таке ставлення до України  і всього українського. Коментар видалено. Адмін


Tibor 2017-09-10 / 18:28:04
Угорці і так інтегровані в українське суспільство більш ніж потрібно. Той хто захоче, завжди вивчить українську мову, не треба, головне насилувати. Я Вам відкрию один секрет, недавно сперечався з казахськими росіянами, які захищали російську мову, що вони не знають казахську мову живучи в Казахстані. Я на форумі заявив, що це позор, і вони повинні знати кпзахську мову, і це є повага до нацї де вони живуть. Друге на що я наголошував увагу, подобається це чи ні, але росіяни, де б вони не жили, повинні визнати укрїнців як окрему націю, а Україну, як незалежну державу. Вони зі мною погодились, правда спитали чому я як угорець захищаю за кордоном українців та Україну.

Адмін 2017-09-10 / 18:07:15


Тібору

Вам вже тут 100 разів пояснювали, що ніхто не має на меті зробити угорців Закарпаття українцями. Мова йде про те, щоби вони були інтегровані в українське суспільство, володіли державною мовою і були громадянами України зі всім спектром відповідних прав і обов'язків.

Тому, перестаньте спекулювати на цій темі і розпалювати пристрасті на національному грунті.


Tibor 2017-09-10 / 18:04:09
Жолту
Нічого подібного. В Словаччині, Румунії школи вузи з угорсько мовним викладанням. Не треба кивати угорців, угорську школу. Я теж вважаю, що треба в Україні володіти українською мовою, і я закінчив українську школу і не жалкую абсолютно за це. В мене немає ніяких проблем при спілкуванні, якщо до мене звертаються українською мовою, я відповідаю виключно українською мовою, де б це не було. Але угорські школи хай залишаться угорськими, з угорськомовню викладання, а не так як Галичанка Гриневич хоче, яка не знає місцевого контексту.

жолт 2017-09-10 / 17:44:23
Для Tibor:
Товди не розумію чого ти із-за сього проекта закона так сильно переживаєш?
У Словакії і Румунії, де ще більший % проживаючих корінних мадярів, аналогічні закони про освіту.

Вуву 2017-09-10 / 17:35:40
Но вот тебе зробили ... Просто дефективний екземпляр получився (із шизофренійов ... Наврно побочний ефект хунського зомбоящика)... Но вот з другими буде лучче ... Можете не сумніватись .

Tibor 2017-09-10 / 17:34:55
Жолту на прохання угорською мовою, він просив, щоб не думав Адмін, що це від мене. Він хоче знати, чи знаю я угорськї мови.
Zsoltinak
Mit akarsz tōlem, én színtiszta magyar vagyok és az is leszek mindörökre. Az oroszokhoz semmi közöm, csak a magyar nemzet, magyar kissebség Kárpátaljai érdekeit szolgálom, függetlenül attól, hogy Kijevben élek, de gyakran vagyok Kárpàtalján is.

Tibor 2017-09-10 / 17:27:44
Адміну
А ми з Будапештом, подобається це Вам чи ні, можете видалити мої думки, але ми угорці їх не по міняємо. Щоб ви не говорили, ви хочете нас зробити, наших дітей українцями. Не вийде!

Жолт 2017-09-10 / 17:26:30
Тібіко, а ну "удави" з себе дашто по-мадярськи. А то вознікают, понімаєш,сомнєнія, што ти просто кацапський тролль.

НОВИНИ: Політика

03:04
/ 1
Що показав перепис у Румунії?
14:39
/ 2
Судитимуть 5 осіб, які організували нелегальні гральні заклади в Ужгороді
15:00
/ 12
Уряд погодив звільнення голови Ужгородської РДА Гузинця і призначення його на посаду "гуманітарного" заступника голови Закарпатської ОВА
13:55
/ 3
На Закарпатті судитимуть киянина, який в складі ОЗУ ошукав матір загиблого військовослужбовця з Донеччини на 7,5 млн грн
11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 2
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 5
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"