В угорському Дебреценському університеті хочуть удостоїти Путіна звання почесного доктора

Сенат (учена рада) Дебреценського університету у Східній Угорщині за чотири дні до приїзду до цієї країни президента Росії оприлюднив постанову про присвоєння Володимирові Путіну звання почесного доктора «honoris causa» цього навчального закладу, інформує кореспондент Радіо Свобода.

В.Путін під час попереднього візиту до Угорщини, Будапешт, 2 лютого 2017 р.
В.Путін під час попереднього візиту до Угорщини, Будапешт, 2 лютого 2017 р.

Цього звання можуть бути удостоєні громадяни Угорщини або іноземці за визначну громадську чи мистецьку діяльність, ті, чиї зусилля, моральна чи матеріальна підтримка пішли на благо навчальній установі або її структурному підрозділові, посприявши зміцненню його іміджу, мовиться у прес-релізі Дебреценського університету.

Учена рада пояснює своє рішення тим, що «уряд Угорщини і Росія відводить Дебреценському університетові значну роль в інвестиційному проекті побудови другої черги АЕС «Пакш-2».

Згідно з проектними документами, Дебреценський університет офіційно фігурує як генеральний підрядник майбутньої новобудови, яку оцінюють у 12,5 мільярда євро. Цю суму Москва готова надати Будапештові у вигляді державного кредиту.

У червні цього року Дебреценський університет уклав угоду з російською державною корпорацією «Росатом». У документі, зокрема, йдеться про те, що університет із Дебрецена бере на себе зобов’язання готувати фахівців-атомників для новобудови в Пакші.

Почесними докторами «honoris causa» Дебреценського університету з 2014 року є колишній керівник Червоного Хреста Угорщини та її уповноважений посол в ЄС Ґеорґ фон Габсбурґ, онук останнього австрійського цісаря і короля Угорщини Карла IV, а також – від 2016 року – Рудольф Шустер, колишній президент Словаччини.

Володимир Путін, як повідомили в Угорщині у вівторок, має відвідати цю країну 28 серпня – вже вдруге за цей рік. Того дня його чекають на відкритті чемпіонату світу зі дзюдо в Будапешті. Крім відвідання спортивних змагань, у нього запланована зустріч із прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Як очікують, головною темою їхньої бесіди стане обговорення анонсованого ще кілька років тому Будапештом і Москвою проекту збільшення потужностей АЕС у місті Пакш на Дунаї за рахунок російських державних кредитів.

Востаннє Путін приїздив до Угорщини 2 лютого цього року, щоб провести переговори на тему двосторонніх російсько-угорських стосунків і узгодити терміни початку реалізації багатомільярдного інвестиційного проекту створення другої черги АЕС «Пакш-2». Тоді на спільній прес-конференції в Будапешті Віктор Орбан, відповідаючи на запитання журналістів, заявив, що сторони не вели переговорів про надання Угорщині російського кредиту. Водночас Володимир Путін на тій же прес-конференції підтвердив, що такі перемови все ж велися і що Москва замість часткового готова надати Угорщині одразу всю суму необхідних коштів (12,5 мільярдів євро). Однак від часу останніх перемов угорський уряд поки що не скористався нагодою отримати бодай частину російського кредиту.

25 серпня 2017р.

Теги:

Коментарі

Сусід 2017-08-28 / 03:04:35
Цікаво Путін таку страйку оголосить пятирічкою і здача до дня угорського соціалістичної революції як колись Чернобиль. Це погибель для світу. Бо все що обіцяє Путін треба сприймати навпаки і тоді буде ок.

вуву 2017-08-27 / 19:33:04
До цея ... Фактично війна з росією триває по всіх можливих напрямках ... Просто неоголошена ...від 14 року ...і ти сам це знаєш.

О.Д. 2017-08-27 / 19:10:49
Ви при тямі, Це я? Оголосити війну Росії? ))))))))))))

Це я 2017-08-27 / 18:56:17
до О.Д. 2017-08-26 / 22:46:55

Я не схвалюю дії Дебреценського університету. Але: фахівців для Пакш готують вони, це для них у науковому та фінансовому плані мають величезне значення.
А виявляеться, у свою чергу, незважаючи на роль Росії в конфлікті в Україні, Україна далі торгує з агресором, чито соромиться, чито вважає недоцільним об'явити їй війну, з усіми наслідками.

Вуву 2017-08-27 / 12:05:28
Дивись 3-й кокоментар знизу.

Ужгородець 2017-08-27 / 11:41:23
З таким успіхом удостоять таким званням Пуйла і угорський ф-т УжНУ , ті там годні продатися хоч китайцям, не те що московитам і так української не знають українофоби єдні

О.Д. 2017-08-27 / 01:32:42
Якби це була просто політична проституція, то це би було півбіди. А тут чітка політика, політичний союз з розрахунку на активні дії Путіна в Україні і її дезінтеграцію.

Вуву 2017-08-27 / 01:20:01
Просто вони вирішили ...брати у всіх хтоо дає ... І від путіна і від європи і америки ... Така собі політична проституція прикрита міні юбкою "національних інтересів"

О.Д. 2017-08-27 / 00:20:34
Путін нічого не дає безкорисливо. Угорщина розплачується за ці мільярди (насправді їх суттєво менше) залежністю і відсутністю майбутнього.
Щоби було зрозуміліше, аналогічний ґешефт у неї вже був з Гітлером. Чим все це закінчилося - відомо.
Зараз, коли Путіну протистоїть весь цивілізований світ, робити ставку на це зло так само безперспективно. Ні по совісті, ні з точки зору здорового глузду і елементарного підрахунку можливостей - на що спільно здатні США і Європа, і що може гнила Росія.

Володя для О.Д. 2017-08-26 / 23:28:06
Ну, это как считать. Они путину бумажку (1 Евро, ну, 2 максимум),а он им, больше 12 ярдов денег. Выгодно? Или у Вас, О.Д. другие расчёты? С уважением

О.Д. 2017-08-26 / 22:46:55
Навіть якщо якимсь чином виправдати необхідеість побудрви спільно з Росією (а чому не з якоюсь іншою країною ЄС) Пакшської АЕС, то виправдання наданню звання Путіну від Дебреценського університету немає.

Для Вуву 2017-08-26 / 22:02:28
Хорошо, что мы с Вами обменялись мнениями. Удачного Вам воскресенья. С уважением.

Вуву 2017-08-26 / 22:00:21
Спасибі що почали читати і розуміти украйінську ... Це шлях до глибшого обєднання і відчуття (сопречвсності) з народом ... З яким живеш.

Вуву 2017-08-26 / 21:44:37
Факти незаперечні ... І в нас якби від президентів і до низу не крали ... Було б не гірше ...
Але кожна крайіна ... Як і людина має свою долю ... Має історійу свого становлення . Америка теж на початках була ... зароджувалась на не найкращих представника людства .
Так що господь випробовує ... одних бідністю ... а інших грошима і богатством .треба це памятати .

Для Вуву 2017-08-26 / 21:26:12
Каждая страна сама решает строить ей АЭС или нет. На уровне ЕС нету решения о запрете стройки новых АЭС. То, что Франция решила - это решение одной страны из 27.
Не знаю по поводу аэропорта, кто и сколько украл, это не моя сфера, и знать не хочу.

Не согласен с Вами, что проект по АЭС останется на бумаге. Вы заедьте, пожалуйста, в Венгрию и посмотрите, какие у них дороги между городами; какие дороги в сёлах (!), какая социальная инфраструктура в целом. А теперь Вы меня понимаете? Чувствуете разницу?

Спасибо, что на украинском стали писать. С уважением

Вуву 2017-08-26 / 21:01:34
Як ви знаєте у Франційі вже прицнято рішення про поетапне виведення із експлуатаційі всіх атомних станцій і заміну йіх на альтернативні ... це питання широко обговорюється і в німеччинні і в скандинавських крайінах . А хуни тільки планують добудувати аес.
Нім вони це зреалізують ... То в єєвросоюзі буде принято вето на роботу аес ... І орбан хунією керувати не буде.
А може бути як в маскаля ... Гроші (мільйони) на реконструкуійу аеропорту освойів а літаки не літають.
12.5 млрд . орбан з пуціним освоять ... а прект лишиться на бумазі ... Або га початковій стадійі реалізаційі проекту. Тудом?

Для Вуву 2017-08-26 / 20:37:29
Почему венгры ничего не получат? В статье сказано - достройку АЭС. Энергетика. С уважением

Отті 2017-08-26 / 20:10:36
Мадярота воняча

Вуву. 2017-08-26 / 19:20:48
Володьку ... Національні інтереси кажеш .
Тать он недавно орбан просить всі закордонних хунів активніше голосувати
... Вже і левели йім вшиткім пороздавали ... Айбо прото што перед законом всі однаково рівні і податок на хунію матір треба би платити ...НЕ ГОВОРИТЬ НИЧ .
Но то вже навірно буде потому як його перевиберуть .

Вуву 2017-08-26 / 19:13:40
Точно . тільки прості хуни від того точно нічого мати не будуть .
І чогось зараз ні ... істваня ні табор ні євген не відгавкуються ...
Тишина , пуцін прилітає.

НОВИНИ: Політика

11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ
14:14
/ 6
На Закарпатті одіозний клірик УПЦ МП, що є кумом Медведчуків, влаштував "жіноче" шоу зі своїм викликом у "військкомат"