Полювати можна на качок (крім гоголя, черні білоокої, черні червонодзьобої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крехів (крохалів), черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарки білощокої та червоноволої), лиску, норця великого, куликів (крім кулика-сороки, баранця великого (дупеля), ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), гусок (сіру, білолобу велику, гуменника) на голубів (крім голуба – синяка), вальдшнепа, перепела.
Норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати:
качок – 5, куликів – 10, лисок – 6, перепілок – 15, куріпок – 3, голубів – 10.
Документами на право полювання є: посвідчення мисливця, щорічна контрольна картка добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка), відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю, паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання. Відсутність будь-якого із перелічених документів, включаючи відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю, є порушенням правил полювання, за яке передбачено адміністративну відповідальність.
Забороняється:
1. Проведення полювання на пернату дичину в лісових угіддях, а також розведення багать в пожежонебезпечний період року;
2. Знаходження в угіддях при проведенні полювання на пернату дичину з нарізною зброєю та набоями для гладкоствольної зброї, спорядженими кулями і шротом діаметром понад 5 мм. Проведення полювання на дичину, вирощену на фермах і випущену “під постріл”, за межами спеціально визначених для цієї мети ділянок та без відповідних дозволів на видобування, без присутності відповідальної особи користувача угідь;
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ