З початком війни Беата взялась допомагати бійцям. Разом з чоловіком почали волонтерити, тісно спілкувалися з прикордонниками. Жінка почала створювати картини за допомогою комп’ютерної графіки у режимі 2d. У роботі використовує графічний планшет, електронне перо та низку різних програм. Вони дозволяють зімітувати багато технік живопису, від масла до акварелі.
Зображає на них звичайних бійців, кожного зі своєю історією. Роботи Беати надзвичайно популярні у мережі, їх можна побачити на волонтерських сайтах та білбордах. Завоювала прихильність багатьох картина із зображенням прикордонника з дитиною на руках.
Беата КУРКУЛЬ, художниця:
– Познакомились, когда он был в Киевском госпитале. Подорвались на разтяжке. Я предложила нарисовать его, чтобы поднять ему настроение. А он сказал – нарисуй мне мою дочку. В процессе рисования куча фотографий, куча видео. Ребенок на тот момент был в гипсе. У девочки редкая дисплазия бедренного сустава. Она полгода провела в гипсе. Ножки были под прямым углом. Сейчас ребенку уже 4 или 5 лет. Девочка ходит, девочка бегает.
Виставку своїх картин під назвою «Кордон» Беата Куркуль представила у стінах Мукачівського замку. Відвідувачі вражені кольористикою та ідеєю картин. Зізнаються, цікаво було почути історії кожної з них з уст самої авторки.
Ірина ЗУБОВА, відвідувачка виставки:
– В чем самая суть, что каждая картина Беаты не вызывает агрессию. Нету злости, нету ненависти. Как Беата рассказывала – к этому она и стремилась. И ей это удалось до такой степени, что когда уже повторно третий, десятый раз просматриваешь, просто чувство такого благоговения. А первый раз – ну мурашки и дрожь по телу.
У рамках виставки представники Мукачівського прикордонного загону презентували ті зразки військової техніки, які є у них на озброєнні.
Сергій МИКИТЮК, заступник начальника Мукачівського прикордонного загону:
– Тут представлені спеціальні автомобілі зв’язку, які дозволяють в автономних умовах здійснювати відповідні передачі інформації. Також спеціальні комплекси радіаційного контролю. Які в місцях, необладнаних для пропуску людей за кордон можуть здійснювати радіаційний контроль. Також це транспортні засоби для переміщення озброєних груп вівйськовослужбовців і для патрулювання у гірській і важкодоступній місцевості транспортні засоби.
У доробку Беати Куркуль вже більше 70-ти картин. Одну роботу виготовляє близько 10-ти годин. На Закарпатті художниця презентувала їх вперше. Виставки відбулися вже у Києві, Харкові, Дніпрі, Херсоні, Маріуполі та Варшаві.