На закарпатській Тячівщині роздають листівки із закликом бойкотувати Київський патріархат з українською мовою в богослужіннях

Листівки із закликами не ходити у православні церкви Київського патріархату розповсюджують у Тячівському районі Закарпатської області. Предстоятеля церкви патріарха Філарета називають "розкольником".

На закарпатській Тячівщині роздають листівки із закликом бойкотувати Київський патріархат з українською мовою в богослужіннях

"У нашому краї з'явилося розкольницьке націоналістичне угруповання — православна церква Київського патріархату. Очолює її лжепатріарх Філарет. Характерною ознакою розкольників є вживання української мови у богослужіннях", — йдеться у листівці.

— Листівки розповсюджуються Московським патріархатом, — говорить Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Київського патріархату Євстратій Зоря. — І так ці "канонічні" не люблять українську, що в україномовній листівці цитати з Писання подають російською. Бо парафіяни, вочевидь, слов'янською не зрозуміли б, а українська — це ж "характерна ознака розкольників".

Gazeta.ua

21 липня 2017р.

Теги: Київський патріархат, Московський патріархат

Коментарі

ммм 2017-07-27 / 19:37:59
васильку щур з міжгіря холопе верховинський...ти в школу коли небуть ходив................

михайло 2017-07-27 / 17:28:57
руські терористи путін і гундяев /кирил/ ведуть війну в Україні за душі наші...тячівські русини срані то розуміють чи ні.................................................

Васьови з межигіря 2017-07-23 / 22:32:37
А ти напевно хочеш щоб він прийіхав до тебе в міжгіря бухати разом з тобою ?

Щурь вася з міжгіря 2017-07-23 / 17:45:23
а що петя вже неїде в закарпаття кажуть що він забухав вже по чорному кончений алкаш

pfr 2017-07-23 / 10:25:51
Це не міжцерковні відносини, це - наклеп на одну із церков, давно зареєстрованих і легально діючих організацій. А наклепництво і пропаганда ворожнечі переслідуюються за законом. Тому правоохоронці (держава) повинні знайти і покарати тих, хто надрукував і розповсюджує ці листівки.

Вуву 2017-07-21 / 16:43:13
Ви всі забули НАЙГОЛОВГІШЕ ... В нас церева відділена(відокремлега) від держави(крайіни).
Тому держава(крайіна) невтручається в релігійні (церковні) і міжкофесійгі справи.
P.s.
Звичайно це абсурдність ...але ... Навіть покійний Любомир Гузар... Обстоював власе таку позицію.

Степан Крук 2017-07-21 / 12:21:54
А тут непочатий край роботи для СБУ! Хто організатор цього реваншистського кіпіша? Де друкуються листівки? Чи виявлені московські емісари, які постійно курсують між Закарпаттям та Москвою? В цьому "релігійному конфлікті" насправді релігії дуже мало, адже справжні вірники залишаються в лоні православної релігії. Питання в підпорядкуванні православної церкви. Чому саме на Тячівщині виникає цей конфлікт? Справа в тому, що саме Тячівський район ще з часів СРСР традиційно був кадровим клондайком для московського патріархату. Підготовлені в духовних семінаріях Росії попи повернулися в парафії Закарпаття і морочать людям голови. А народ по-інерції підтримує цих попів, адже православних Київського патріархату оголошено розкольниками. Держава терміново повинна зробити все, щоб Київський патріархат був визнаним офіційно.

ІВАН 2017-07-21 / 12:19:38
ЦЕ ж агентура ФСБ Росії, дії абсолютно у рамках "гібридної війни" Росії проти УКраїни, тож дійсно - де СБУ? Не кажучи за ропалювання міжрелігійної ворожнечі.

pfr 2017-07-21 / 12:17:21
П"яниці, самопальна горілка й кава, та інші дібровські підробки, крадії, корупція, вирізка лісів на Тячівщині і засмічення річок батюшок не цікавлять, не непокоїть їх і сектантство чи протестанство у районі, мядяронство й румунізація... Ніколи не було листівок проти цього. Головне для батюшок, щоб в Україні не було української церкви. Батюшки мп тицяють свого "убієнного царя-государя" селянам, наче то наш царь і ми маємо "спокутувати гріхи", що вбили його російські більшовики. Батюшки лише сіють прокльони на українців, католиків і т. д., "насилають хвороби" на "єретиків", хвалять Кіріллушку і беруть гроші від затурканих селян "по тарифу" - на хрестини, вінчання, похорони і так далі.

Антитячів 2017-07-21 / 11:35:11
Тячівський люд хто це підтримує то є продажні жополизливі тупорилі свині

Вуйко 2017-07-21 / 10:45:08
Задовбав цей московський,путiнський патриархат! Це тiльки прояв неосвiченостii антиукраiнства! Де СБУ?

Андрій 2017-07-21 / 08:20:57
Щур вася,гундяєвський прихвостень, не бреши, онуфрій - митрополит, а не патріарх. Тому ви Київська митрополія яка підпорядкована московському патріархату, повна ваша назва УПЦ МП.

Щурь вася з міжгіря 2017-07-21 / 07:31:55
у нас на Україні немає московського патріархату а є Київський який очолює блаженнійший митрополит ОНУФРІЙ !

НОВИНИ: Політика

06:40
/ 6
Угорщина. Ворожа риторика триває...
18:49
/ 3
Сійярто назвав стосунки з Україною в контексті закону про освіту "серйозним конфліктом"
09:00
/ 4
На фестивалі в Малому Березному відмінили концерт словацького фаната Путіна
06:27
/ 5
Депутати-мажоритарники Закарпаття найгірші в Західній Україні щодо виконання своїх обіцянок
07:08
/ 3
Нікому не вдасться заблокувати українську інтеграцію в НАТО - Порошенко
07:45
/ 8
Футбол як провокація
12:13
/ 20
Прес-секретар "губернатора" Закарпаття Москаля Ярослав Галас став його заступником
17:30
/ 16
Угорщина провела в закарпатській Синевирській Поляні 26-й відкритий "інструктаж" для угорців Карпатського басейну і Закарпаття
18:53
/ 15
СБУ заборонила в'їзд в Україну футболістам-угорцям, які зіграли у сепаратистському чемпіонаті
04:58
/ 1
Москаль знову серед "середняків" у черговому рейтингу голів ОДА – 12-й
04:37
/ 8
Нація нізвідки: непримарна небезпека
04:04
Посол України в НАТО: Угорщина не демонструє бажання вирішити мовне питання
12:59
/ 1
Переговори з угорською громадою Закарпаття щодо проекту закону про освіту відбудуться в липні – Гриневич
05:39
Олександр Гаврош: "Закарпаття — одна з найслабших ланок в Україні, тому вороги б’ють по ній"
18:20
/ 13
"Ніж у спину" від Орбана: Угорщина відновила наступ на Україну в НАТО та в ЄС
18:06
/ 8
"Бо "послідовні": Угорщина, попри обіцянки, таки блокуватиме будь-яке рішення саміту Україна-Грузія-НАТО
08:02
/ 6
США незадоволені тим, що Угорщина блокує політичну співпрацю України з НАТО
07:34
/ 1
Не тільки саміт НАТО: про що насправді домовилися Україна та Угорщина
17:22
/ 33
Москаля обрано головою Закарпатської організації БПП
20:42
/ 12
"Дружба" по-будапештськи: Угорщина єдина з країн ЄС проголосувала проти мільярда євро допомоги Україні
06:18
/ 2
Комітет Європарламенту проголосував за процедуру санкцій проти Угорщини
12:13
/ 6
Петер Сійярто: "Я не хочу повторення війни між Угорщиною та Україною"
22:50
/ 17
Журналіст ТСН роздратував угорського міністра Сійярто запитаннями про угорсько-українські стосунки
04:40
/ 1
Консультації з угорською стороною щодо закону про освіту продовжаться в липні
04:05
/ 5
"Правий сектор" уточнив, що Гласнера було звільнено, а злочинів він не вчиняв, бо їх не вчиняв ПС
» Всі новини