Тересвянські школярі їздили на озеро Синевир та в Колочаву (ФОТО)

У школярів триває пора канікул. Учні 4-А класу Тересвянської ЗОШ І-ІІІ ст. разом з класоводом Наталією Неболою вирішили провести безтурботні літні дні ще і з користю та на власні очі побачити красу і визначні місця рідного краю.

Тересвянські школярі їздили на озеро Синевир та в Колочаву (ФОТО)

Так виникла ідея вирушити у пізнавальну екскурсію на озеро Синевир та в село музеїв - Колочаву. По допомогу у вирішенні транспортного питання звернулися до народного депутата України Василя Петьовки. Тож, за сприяння нардепа, для поїздки на Міжгірщину школярі  їхали комфортабельним автобусом. 

12 липня учні разом з класоводом та батьками вирушили до Національного природного парку «Синевир», відомого багатьма дивами природи, неймовірно гарними гірськими краєвидами та унікальними місцинами.  

Знайомство з цим чарівним куточком Закарпаття розпочали з єдиного в Україні реабілітаційного центру бурого ведмедя. Тут малеча захоплено спостерігала за клишоногими мешканцями, які, зазнавши свого часу жорстокого поводження, знайшли прихисток у центрі. До цієї поїздки багато хто з хлопчиків та дівчат бачив ведмедів лише на картинках у підручниках, тому побачене справило на них неабияке враження. Діти з цікавістю читали про ведмедів на інформаційних стендах. 

Наступною зупинкою стало найбільш високогірне озеро Українських Карпат – дивовижний Синевир, овіяний легендами і таємницями. І діти, і їх батьки, не могли намилуватись тутешніми пейзажами. А найсміливіші навіть наважились підкорити 500-метрову підвісну еко-стежку, розташовану на висоті 20 метрів над землею, між кронами височенних смерек. 

«Враження найкращі, – діляться юні тересвянці, – з висоти відкривається чудова панорама з виглядом на озеро. Неймовірно цікаво рухатись між кронами дерев, і це - зовсім не страшно»

Затим подорожуючих гостинно прийняло одне з найбільш колоритних закарпатських сіл  – Колочава, яке ще називають селом десяти музеїв. Найвідоміший із них – музей під відкритим небом «Старе село».

Досвідчений екскурсовод надзвичайно цікаво розповідав про кожну з давніх хат на території скансену, про традиції та побут закарпатців у різні історичні періоди. З особливим інтересом діти слухали про те, як сто років тому навчались їх однолітки у церковно-приходській  школі. 

Дізнались і про унікальну вузькоколійку, яка колись діяла і на Тячівщині. Серед експонатів подорожуючих зацікавив особистий вагон-дрезина героя-лісоруба Закарпаття Івана Васильовича Чуси з Лопухова. Розмаїття експонатів музею вразило тересвянців. Тож багато хто вирішив ще раз повернутись сюди.

«Як для дітей, так і для дорослих поїздка була дуже корисною, бо дізнались багато цікавого, відкрили для себе нове, почули історію нашого краю, помилувались Карпатами. Деякі побували у цих краях вперше. Тому ми дуже вдячні Василю Петьовці за те, що допоміг нам в організації поїздки», – діляться мами школярів.  

А класовод Наталія Небола додає: «Одна справа – читати про нашу історію та краєзнавство, і зовсім інша – бачити це на власні очі, тому такі поїздки дуже корисні для молодших школярів».  

 

 
14 липня 2017р.

Теги: школярі, озеро

НОВИНИ: Соціо

22:16
"Атлет" – повний кавалер орденів "За мужність"
16:54
На 106 році життя померла черниця Ольга Ладжун, яку в дитинстві "удочерив" Августин Волошин Фото новина
14:32
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з Василем Штефацьком, що загинув у ДТП, повертаючись додому у відпустку з війни Фото новина
11:22
У лікарні в Тернополі від отриманих ран помер Олександр Повпа з Пийтерфолво
23:00
/ 17
Справжні корені Мукачівської єпархії
16:58
/ 1
На Закарпатті торік у 565 закладах загальної середньої освіти навчалося 159 тисяч дітей
15:45
/ 5
Знищити не можна зберегти
15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 5
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
/ 1
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
15:08
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Магаля з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти Фото новина
03:05
/ 12
Будівництво ВЕС на Рівній без ОВД: депутати віддають землю під ще 16 вітряків
00:37
Підтверджено загибель Романа Уторобського з Богдана на Рахівщині, який вважався безвісти зниклим Фото новина
21:54
У Мукачеві в суботу попрощаються з полеглим Героєм Андрієм Задорожним Фото новина
19:51
/ 5
На Покровському напрямку загинув Михайло Негря з Ужгорода Фото новина
16:42
У травні на Закарпатті планово імунізуватимуть диких хижаків проти сказу
14:40
/ 26
У Ватикані до рішення нового Папи відклали заплановану на 3 травня на Закарпатті беатифікацію мученика о. Петра Ороса
14:05
/ 1
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Едуардом Перебзяком Фото новина
16:44
/ 1
На Харківщині поліг Іван Грабовчак з Шаланок на Берегівщині Фото новина
11:14
/ 4
На війні з росією загинув 35-річний офіцер батальйону БпЛА 128-ї ОГШБр Андрій Задорожний з Мукачева Фото новина
20:23
/ 20
ВІДЕОФАКТ. "Жахливо, шакали, жесть, страшно": закарпатці про будівництво ВЕС, яке незаконно розпочалося на полонині Руна
03:17
/ 1
Тетяна Літераті презентує свою 5-у книжку "Втрачений Ужгород. Знакові місця"
» Всі новини