І в цьому їм допоможе гончар Олександр Дворак. Талановитий молодий майстер, продовжувач традицій закарпатської школи гончарства та славетних гончарів Михайла та Івана Галасів із с. Вільхівка Іршавського району охоче показує своє ремесло.
Лауреат стипендії Президента України в 2012 році за активну творчість, спрямовану на відродження гончарства Закарпаття радо вчить гончарству усіх, хто хоче спробувати попрацювати з глиною. Відвідувачі музею мають змогу не тільки побачити вправну роботу майстра, але й власноруч попрацювати за гончарним кругом, виготовити свій глиняний виріб.
Серед бажаючих пізнати магію глини – діти та дорослі. Чоловік зізнається, глину полюбив змалечку і любив спостерігати за тим, як працює батько. Зараз сам навчає дітей гончарству і зізнається, що працювати з глиною можуть усі, незалежно від віку. Він з вдячністю згадує усіх тих, у кого переймав і переймає досвід і годинами може говорити про любов до глини, технічні моменти, про особливості закарпатського гончарства та розпису виробів, зауважуючи, що техніки подібні у багатьох країнах, однак кожен виріб має особливий почерк майстра, що його робив. У руках Олександра мертва глина, в якій не проросте жодне зернятко, оживає і перетворюється на довжанку (закарпатський глечик для вина), канточку для вина чи настінну тарілку. Майстер зазначає, що глине не тільки учить концентрації, але й заспокоює, навіть техніка дихання під час глини стає особливою.
Майстер працюватиме у музеї в суботу та неділю з 11.30 до 17.30 год.
Вікторія Жуйко, "День"