Ризик захворювання зростає, особливо з огляду на від’їзд населення на відпочинок.
Вікторія Тимчик, завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського обласного лабораторного Центру МОЗ України:
– Захворюваність кором реєструється у Рахівському , Тячівському, Виноградівському і м. Ужгород (один випадок). Говоримо про поодинокі випадки захворюваності. Збудник кору не є стійким у навколишньому середовищі, джерелом інфекції є хвора людина, яка виділяє вірус через краплі слизу під час кашлю чи чхання, у катаральний (почат ковий період). через третіх людей та предмети одягу. Зважаючи на те, що немає якогось специфічного лікування кору немає, найкраща профілактика – це вакцинація. Тому закликаю батьків робити щеплення дітям та берегти здоров’я.
Медики наголошують: від кору вакциновані тільки 24% дітей віком до 2 років, а тих, хто пройшов ревакцинацію у 6-12 років, — менше 6 %. При цьому медпрепаратів в області наразі достатньо. 5 тисяч доз Закарпаття отримало з Угорщини як гуманітарну допомогу, ще понад 12 тисяч вдалося одержати за рахунок Державного бюджету.
Єва Попович, сімейний лікар:
– Уровень вакцинации, к сожалению, очень невысок в последнее время. Возможно, это дань моде, кто-то не прививается из религиозных или других соображений. Прививки от кори делаются в годик и повторно в 6 лет. Сейчас вакцины есть в наличии, единственный надежный препарат от кори – прививка. Сразу отмечу: прививка – это не значит, что ребенок не заболеет. Просто болезнь пройдет более в легкой форме и без последствий. У не привитого ребенка корь протекает очень сложно, и какие будут осложнения – сложно непрогнозируемо.
Медики звертаються до батьків з проханням не ризикувати здоров’ям дітей і негайно пройти щеплення.