Це дозволить швидко сповіщати про небезпеку широку аудиторію. Про це під час брифінгу повідомив начальник управління цивільного захисту Закарпатської ОДА Віктор Буришин. За його словами, засоби оповіщення населення здебільшого розташовані в містах, донести сигнал про небезпеку в селах проблема, яку вирішить встановлення новітньої апаратури.
Загалом оновлювати систему цивільного захисту населення в області розпочали у 2015 році. Тоді стартувала робота із приведення найпростіших укриттів та споруд у готовність та формування їх загального переліку. Сьогодні до фонду захисних споруд цивільного захисту області включено понад півтисячі об’єктів, загалом укриттів визначено майже десять тисяч (здебільшого найпростіші), які здатні вмістити майже 500 тисяч людей. Водночас у районах та містах області продовжується робота з відновлення фонду захисних споруд цивільного захисту та їх інвентаризації.
Щодо евакуації, В. Буришин наголосив, в області створено майже дев’ять сотень евакуаційних органів – пункти прийому, розміщення тощо. Для евакуації людей передбачено майже тисяча транспортних засобів.
Наразі в області триває і накопичення регіонального матеріального резерву. «За останні 25 років в області кошти на ці цілі не виділялися. Перші «живі» гроші були виділені лише у 2015 році, тоді за півтора мільйона гривень був закладений матеріально-технічний резерв, з якого вже двічі здійснювалася видача постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій», - повідомив начальник управління цивільного захисту. Цьогоріч в обласному бюджеті на матеріальний резерв передбачено два мільйона гривень. Накопичення резерву триває і в районах та містах області, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської ОДА.