В області 30% або 374765 осіб, становить молодь віком від 14 до 34 років, їх чисельність порівняно з 2015 роком зменшилася на 14 тис. осіб або на 3%.
В загальній чисельності молоді чоловіки становлять 189798 осіб або 50,6%, відповідно жінки – 184967осіб та 49,4%.
Міграційний відтік населення продовжує негативно впливати на трудовий потенціал та статево-вікову структуру населення області. Основна частина мігруючого населення – це населення у працездатному віці, питома вага якого серед всіх мігрантів склала 79,0%, з них молодь склала 54,4%.
Якщо протягом останніх років чисельність чоловіків завжди переважала над жінками серед мігруючого населення, то за останні роки така тенденція кардинально змінилася. Найбільшу питому вагу серед усіх мігрантів у 2015р. склали жінки – 57,4%. Зміна чисельності населення Закарпаття відбувається за рахунок зовнішньої міграції. Її складовими є міжрегіональний та міждержавний обмін. Питома вага жінок віком 14–34 років в загальній їх чисельності поступово зростає. Аналіз народжуваності за віком матері засвідчує, що серед жінок цього віку, які перебувають у шлюбі, так і в тих, які не перебувають у ньому, найбільша частка народжених дітей припадає на вік жінки 20-24 роки.
Порівняно з 2015 роком кількість народжених в цілому зменшилася на 788 осіб або на 4,7%. Показник загальної народжуваності є одним з найвищих серед регіонів країни. Більший від середньообласного показника він у Виноградівському, Перечинському, Рухівському, Іршавському районах, найнижчий – у всіх містах обласного значення та у Берегівському, Мукачівському та Ужгородському районах.
Формування високих життєвих стандартів, зміна соціального статусу, зростання рівня освіти, внутрішньодержавні процеси – це складові, що характерізують умови прийняття рішень відносно народження дітей, а відтак і зростання населення, повідомили Закарпаття онлайн у Головному управлінні статистики в Закарпатській області.