Закарпатські прикордонники запевняють: пукти пропуску готові до збільшення пасажиропотоку. Хоч і зазначають, воно буде незначним.
Леся ФЕДОРОВА, помічник начальника Мукачівського прикордонного загону
Усі пункти пропуска забезпечені системами зчитування біометричних даних паспортних документів громадян. Очікуємо, у зв’язку із введенням безвізового режиму, збільшення пасажиропотоку, але незначне – 15-20%. Наша пропускна спроможність дозволяє здійснювати пропуск громадян без значних черг. Виключенням є дні вихідні та святкові, коли черги зазвичай збільшуються.
Після запровадження безвізового режиму для подорожей лише одного біометричного паспорту буде недостатньо. Так, для перетину кордону необхідно мати з собою ще певну суму коштів. Для кожної європейської країни вона буде різною. Так, найменше грошей потрібно для в’їзду в Угорщину – 3 євро на день. А пункт пропуску «Тиса» усередньому готовий оформити до 1000 автівок на добу.
Богдан ЧАЙКА, заступник начальника відділу прикордонної служби «Тиса»
Готувалися до літнього туристичного сезону. Так співпало із отриманням Україною безвізового режиму поїздок з ЄС. Зараз проводимо роботу з укомплектування нашого підрозділу додатковим персоналом. У разі, якщо у певні дні буде збільшено цей пасажиро транспортний потік, виставимо додаткові робочі місця. Вони можуть бути, є резервні, як на самих пунктах пропуску, так і у спеціалізованих транспортних засобах з відповідною технікою. Вони зможуть прибути до пункту пропуску і забезпечити пропуск осіб та транспортних засобів.
Називається такий спеціалізований автомобіль «Гарт-1». Це мобільний комплекс із двома стаціонарними робочими місцями. Комплекс має вихід до внутрішньої мережі зв’язку, зокрема із Інтерполом та українськими базами даних спецслужб. Забезпечений і пристроями зчитування біометричних даних. Прикордонники кажуть: такий мобільний комплекс може замінити 2 повноцінні смуги руху на кордоні.
Ігор ЛЕОНЧЕНКО, старший технік відділення рухомого комплексу ПТК АПК «Гарт-1»
Повноцінний пункт пропуску рухомий. Цей комплекс за добу дозволяє оформити від 800 до 1000 осіб, а також 400-500 транспортних засобів. На цій ділянці кордону за таким призначенням застосовувався одного разу, а загалом використовувався для підтримання зв’язку у польових умовах.
Уже за два тижні нові правила перетину кордону запрацюють на практиці. І саме тоді й буде змога оцінити готовність закарпатських пунктів пропуску до безвізового режиму з ЄС.