Сьогодні, 15 травня в Ужгородському міськрайонному суді суддя Олег Придачук після нарадчої кімнати оголосив рішення в резонансній справі за позовом до Великоберезнянської районної ради її екс-голови Василя Канюка про визнання незаконним його звільнення та стягнення близько 200 тисяч гривень за «вимушений прогул».
Як наслідок, в частині позивних вимог екс-голови щодо компенсації за так званий "вимушений прогул" через його звільнення в розмірі близько 200 тис грн (129 тис. заробітної плати і 50 тис. моральної шкоди) суд відмовив, оскільки був пропущений термін звернення до суду.
У частині вимог щодо визнання рішення Великоберезнянської районної ради від 17 червня 2014 року №349 "Про звільнення з посади голови Василя Канюка" суд позов останнього задовільнив та визнав таке рішення протиправним. "Підстави такого досить сумнівного з точки зору закону рішення стануть зрозумілими пізніше - з тексту повного рішення, однак його причину суддею вже було озвучено - це процедурне порушення депутатами регламенту. Тому однозначно таке рішення буде райрадою апелюватися, оскільки процедурні (технічні) порушення не можуть перешкоджати волевиявленню народних обранців і перекреслювати права, надані їм законом", - вважає В.Грегор.
Йдеться про рішення депутатського корпусу Великоберезнянської райради 17 червня 2014 року за участі революційної громади про оголошення недовіри та звільнення голови Василя Канюка за співпрацю із злочинним режимом Віктора Януковича.
Однак, екс-очільник Великоберезнящини вирішив через суд визнати таке рішення «несправедливим» та скасувати, поновившись, відповідно, на посаді голови райради. Але, оскільки пройшло майже 3 роки з часу його звільнення і фактичне поновлення його на роботі вже не можливе по закону, оскільки райрада, яку він очолював, втратила свої повноваження, В.Канюк вирішив змінити позовні вимоги та стягнути близько 200 тис грн за «вимушений прогул» (129 тис. заробітної плати і 50 тис. моральної шкоди).
"За інформацією, яка є в розпорядженні Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією, у 1992 році В.Канюк був оголошений у розшук за виготовлення та збут фальшивих банкнот (купонів) і втік до Росії. Порушена кримінальна справа так і не була доведена до завершення. До 2002 року В.Канюк на псевдо "Файта" координував криміналітет Великоберезнянського району, виконуючи функцію так званого “смотрящого”. У 2002 році обійняв посаду голови Великоберезнянської районної ради, і, як стверджують мешканці району, регулярно чинив тиск, залякування та шантаж стосовно депутатів, голів сіл, держслужбовців, щоб змусити їх приймати потрібні йому рішення у сфері приватизації майна та землі. Окрім того, за часи свого правління в 2005 році, В.Канюк встиг собі «оформити» ще й посвідчення учасника бойових дій, начебто через "участь в розмінуванні" якоїсь "бімби" на Березнянщині, на підставі якого та по сьогоднішній день безпідставно користується відповідними пільгами", - інформує В.Грегор.