Головною метою та завданням турніру є підвищення масовості дитячого футболу України, організація культурно-оздоровчої та виховної роботи в загальноосвітніх школах, зміцнення здоров’я підлітків і залучення їх до систематичних занять спортом, виявлення талановитих футболістів, популяризація та розвиток футболу. Цього року ці змагання показали рівень розвитку шкільного футболу в містах та районах Закарпаття.
Змагання проводилися у чотирьох зонах, розподілених за географічним принципом.
У зоні №1 (Ужгород) змагання проходили на майданчику зі штучним покриттям спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів. Із 20 команд на змагання приїхало 8. Відділ освіти міста Чоп взагалі проігнорував змагання, не виставивши жодної команди із чотирьох вікових категорій. Великоберезнянський район представляла одна команда 2004 року народження із ЗОШ с. Ставне. Перечин відправив на змагання два колективи 2006 та 2004 років народження, обидва представники міської ЗОШ. Обласний центр зумів виступити тільки командою 2004 року народження. Тільки Ужгородський район виступив у всіх вікових категоріях, що свідчить про проведену роботу відділом освіти району та турботу про розвиток шкільного футболу.
За результатами змагань до наступного, обласного фінального етапу, пройшли такі команди: 2003 р.н – Середнянська ЗОШ І–ІІІ ступенів, 2004 р.н. ЗОШ міста Перечин, 2005 р.н. ЗОШ села Кам’яниця та 2006 р.н. ЗОШ І–ІІ ступенів міста Перечин.
У зоні №2 (с. Іванівці Мукачівський район) картина не краща, а навіть гірша. У змаганнях із 20 команд-учасниць участь взяло всього 7 команд.
У цій зоні змагання повністю проігнорували відділи освіти Мукачівського міськвиконкому та Воловецького району. Мукачівський та Міжгірський райони були представлені двома командами із чотирьох, Свалявський – трьома.
За результатами змагань до фінального обласного етапу пройшли серед юнаків 2003 року народження футболісти Міжгірської ЗОШ, серед команд 2004 року народження Дусинської ЗОШ Свалявського району, 2005 р.н. – ЗОШ села Страбічово Мукачівського району. У наймолодшій віковій категорії право грати в четвертому етапі отримала команда Новодавидківської ЗОШ Мукачівського району.
Краще попередніх була явка команд в зоні № 3 (с. Сільце Іршавський р-н). Тут із 20 команд взяло участь 13 шкіл. У всіх вікових категоріях була представлена Виноградівщина. У трьох вікових категоріях виступили команди Берегівського та Хустського районів, у двох, завдяки ЗОШ №1, виступило місто Берегово. Як не прикро, господарі проведення зони, команда Іршавського району спромоглася виступити в одній віковій категорії. Щоправда, успішно. За результатами змагань у віковій категорії 2003 року народження до фіналу пройшла команда Великоберезької ЗОШ І–ІІІ ступенів з Берегівського району, серед юнаків 2004 року народження перемогу святкували учні села Бронька Іршавського району. ЗОШ №1 міста Берегово тріумфувала серед хлопчиків 2005 року народження. У наймолодшій віковій категорії до фіналу поїдуть представники Хустського району з Рокосівської ЗОШ І–ІІІ ступенів.
Команди зони №4 (с. Буштино Тячівський район). Тут ситуація найкраща. У змаганнях взяло участь 18 команд. Місто Хуст, Тячівський район та Тячівська громада виставили команди у всіх вікових категоріях. Рахівський район та Вільхівська громада – у трьох.
Переможцями у віковій категорії 2003 року народження стала Хустська ЗОШ №3, 2004 рік народження – Великобичківська ЗОШ Рахівського району. Серед юнаків 2005 року народження перемогу святкували футболісти Тячівської ЗОШ №1, які представляли Тячівську територіальну громаду. А серед наймолодших тріумфували учні Бедевлянської ЗОШ Тячівського району, повідомляє прес-служба ФФЗ.