Закарпатські кардіологи обговорили проблемні питання лікування гострого інфаркту міокарду (ФОТО, ВІДЕО)

Про ефективне лікування інфаркту міокарду та гострих серцевих станів говорили під час науково-практичної конференції кардіологи з усієї Закарпатської області.

Закарпатські кардіологи обговорили проблемні питання лікування гострого інфаркту міокарду (ФОТО, ВІДЕО)

Серцево-судинні захворювання (ССЗ) залишаються головною причиною госпіталізації, інвалідизації та смертності населення як в Україні , так і в усьому світі. Дві третини населення області хворіють на ССЗ, відтак і дві третини всіх смертей стається саме через цю патологію. Одним з найбільших чинників ризику ССЗ є підвищений артеріальний тиск.  

Як зазначив головний лікар обласного кардіологічного диспансеру Роман Соскида, на артеріальну гіпертензію в області хворий кожен третій дорослий закарпатець (309 911 осіб). Зверталась увага на те, що за останній рік зросла захворюваність на ішемічну хворобу серця, однак зменшилась кількість інфарктів до 1069 випадків (у 2015р. – 1077).  Показовим є те, що 325 пацієнтам,  які захворіли на гострий інфаркт міокарду проведено ургентне стентування коронарної артерії. 

Відзначалось, що протягом 2016 року в Закарпатському обласному клінічному кардіологічному диспансері проведено 2 716 ангіографічних досліджень; 122 оперативних  втручань, з приводу імплантації штучних водіїв ритму та 96 оперативних втручань на відкритому серці.

Окрім підбиття підсумків роботи за минулий рік фахівці вирішували і проблемні питання. Серед яких: оптимізація логістики та співпраця з екстреною допомогою і стаціонарами області. Адже при інфаркті міокарду час доставки пацієнта до медзакладу є вирішальним при наданні допомоги. І часто цей дорогоцінний час втрачається через причини, які не залежать від медиків. Старий автотранспорт, розбиті шляхи та пізнє звернення пацієнтів по меддопомогу ускладнюють, а подеколи зводять нанівець всі зусилля лікарів… Фахівці акцентували увагу на необхідності проведення освітньо-профілактичної роботи серед населення та роз’ясненні  основних ознак інфаркту.   

Наразі на Закарпатті тільки в обласному кардіологічному диспансері проводять стентування (малоінвазивна процедура, яка зупиняє розвиток інфаркту та запобігає його руйнівним наслідкам). Але вже у вересні, з відкриттям сателітного відділення ЗОККД в м. Хуст, медична допомога хворим з інфарктом міокарду та іншими гострими серцевими станами буде надаватися на якісно вищому, європейському рівні.   Відомо що при гострому коронарному синдромі потрібно встигнути доставити хворого до медзакладу у т.зв. «терапевтичне вікно» - за 2-3 години. Якщо за цей час хворого доставити до лабораторії – його можна врятувати від інфаркту В Ужгороді таку допомогу вже успішно надають, але ж із деяких гірських районів встигнути доправити пацієнта до обласного центру – проблемно.  Тому саме в Хуст оптимально транспортувати хворих із  Рахівщини, Тячівщини та самої Хустщини – він розташований у межах 100 км від них.

Довідка

Відкриття відділення в Хусті відбудеться в рамках реалізації проекту Світового Банку «Покращення охорони здоров’я на службі у людей». З метою покращення медицини області кошти в загальній сумі понад 7,2 млн доларів будуть інвестовані в придбання обладнання,  проведення семінарів та тренінгів для медичного та адміністративного персоналу,  комп’ютерну техніку та програмне забезпечення для ведення  електронного реєстру пацієнтів, закупку 22 автомобілів «швидкої допомоги», тощо. 

29 березня 2017р.

Теги: конференція, кардіологи, інфаркт

НОВИНИ: Соціо

11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
» Всі новини