Директор музею Василь Коцан провів лекцію-презентацію «Традиційна вишивка Закарпаття», в ході якої учасниці дізнавалися про особливості вишивальних традицій, символіки та колористики сорочок усіх районів та етнографічних груп Закарпаття. Майстриня Тетяна Когутич розповідала про матеріали, що будуть необхідні кожній з учасниць студії для подальшої праці.
У роботі цьогорічної студії будуть певні нововведення: декілька занять проводитимуться тренерами – випускницями першої студії «Косиця», що відмінно засвоїли техніки вишивки та особливості крою давніх закарпатських сорочок.
Тож через два тижні вишивальниці знову зберуться в музеї, де фондові взірці народного одягу нашого краю надихатимуть їх на створення власних автентичних сорочок. Не може не тішити той факт, що учасницею музейної студії стала студентка історичного факультету, яка минулого року вперше одягнула старовинний народний стрій, взявши участь в показі-дефіле народної ноші у рамках культурно-мистецької акції «Ніч музеїв», повідомили Закарпаття онлайн у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту.