Ужгородські тхеквондисти повернулися з Риму 6 золотими нагородами (ВІДЕО)

Тхеквондо є одним з найбільш систематизованих і науково обґрунтованих бойових мистецтв світу.

Включає спортивно-оздоровчий, практично-прикладний та філософський аспекти. Особливу увагу в тхеквондо приділено ударній техніці ніг: мистецтво в першу чергу виділяє удари ногами у русі, використовуючи їх ширшу зону ураження та силу, щоб вивести суперника з ладу на відстані.

Владислав КОРОЛОВИЧ, тренер ужгородської команди таеквондо

Це корейське бойове мистецтво, тут присутні удари ногами і руками, всі удари тільки вище поясу можна наносити. У нас є система по балам, кожен удар має свій бал. У нас дуже динамічний вид спорту, він носить характер лайт-контакту, не можна наносити акцентованих ударів, це дозволяє нам також виступати у кікбоксингу.

В Ужгороді ж обласну федерацію розвивають три роки та мають перші міжнародні успіхи. Так, нещодавно на престижних всесвітніх змаганнях у Італії «ROMA OPEN 2017» із семи ужгородських спортсменів – шестеро повернулися із золотими нагородами і один – зі сріблом.

Ми повезли дітей, віком 7-11 років. Були там змагання по росту, вікових категоріях і поясових системах. Повезли 7 наших вихованців, привезли 6 перших і 1 друге. Було близько 500 учасників, з 12 країн світу. Україну представляли три команди: З Івано-Франківська, Києва та Ужгорода.

На міжнародні змагання ужгородські спортсмени виїжджають за підтримки батьків та меценатів. Золотим медалям діти радіють та готові працювати ще завзятіше.

Сергій ШАПОШНИКОВ, спортсмен

Мій найсильніший суперник був у фіналі, він був дуже шустрий, але я його переміг. Мені подобається цей вид спорту, він допомагає мені.

Єгор ТЕРНОВЕНКО, спортсмен

Моя нагорода – перше місце. Маю ще три третіх. Суперники були непрості, останній був простий, але не дуже. Мені подобається тхекоовндо, бо воно розвиває характер.

Дмитро БУШКО, спортсмен

Мені було тяжко змагатися, але я здобув 2 місце. Я переміг 4 суперників. Я мрію стати Чемпіоном світу.

Станіслав Сембер змагався в одній із наймасовіших категорій турніру. І став у ній чемпіоном. Здолав сильних італійських суперників. Хлопцеві 10 років, три із них він займається тхеквондо і вже заробив синій пояс з червоною смужкою.

Станіслав СЕМБЕР, спортсмен

Я зайняв перше місце у Римі, найтяжчий суперник у Римі був у фіналі, він з Італії, вищий за мене. Я тренуюся, стараюся, щоб усе у мене получається. Подобається цей вид спорту, бо я їзджу Європою і можу вигравати перші місця. Любляться ці тренування.

Дарина Королович є чемпіонкою України, переможницею етапу кубка світу з кікбоксингу. На римських змаганнях Даринка боролася відразу в двох категоріях і провела 8 боїв. І у всіх – здобула переконливі перемоги, а відповідно два рази підіймала прапор України на вищому щаблі змагань.

Дарина КОРОЛОВИЧ, спортсменка

Я півтора року займаюся цим видом спорту, а мій брат є тренер. Я можу захищатися, а ще можу бути відомою на весь світ, і всі будуть казати мені «молодець», якщо виграю перші місця. Я мрію стати тренером.

Ужгородські спортсмени надалі планують виїжджати на Чемпіонат України, який триватиме в Івано-Франківську у квітні. А ще однією перемогою нашого краю є те, що вперше Ужгород прийматиме великі відкриті міжнародні змагання з тхеквондо Ukrainian open. У жовтні у СК «Юність» очікують до тисячі бійців із 70 країн Європи.