Таким чином вони відповіли на заяву глави поліції Донецької області В'ячеслава Аброськіна, який раніше сказав, що поліція заборонила ввезення на територію області зброї, навіть якщо є дозвіл на її володіння.
"Штаб блокади торгівлі з окупантами хоче нагадати державному службовцю Аброськину зміст ст. 19 Конституції України. "Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України", - написали активісти в Facebook.
На їхню думку, такі дії поліції є незаконними і виконувати їх активісти не мають наміру.
"Обмеження прав громадян, введені за бажанням начальника Нацполіціі в Донецькій області - є незаконними, отже виконуватися Штабом не будуть", - йдеться в повідомленні.
Як відомо, 16 грудня 2016 року бійці добровольчих батальйонів заявили, що якщо протягом семи днів усі українські військовополонені не будуть звільнені терористами, добровольці почнуть тотальну блокаду окупованих територій.
26 грудня вони оголосили про початок блокади. Колишній в.о. начштабу батальйону "Айдар" Валентин Лихоліт пообіцяв не пропускати метал, вугілля, деревину та промислові партії алкоголю і сигарет.
25 січня 2017 року люди в камуфляжі – "ветерани АТО" і окремі народні депутати – заблокували ділянку залізниці в Луганській області, поліція порушила справу за цим фактом.
Блокада призвела до дефіциту антрацитового вугілля – 15 лютого в Україні запроваджено надзвичайні заходи у сфері енергетики.
20 лютого Гройсман запропонував політичним силам, які пов'язані з блокадою ОРДЛО, знайти спільне вирішення проблеми шляхом переговорів.
Штаб блокади ОРДЛО відмовляється вести переговори із прем’єр-міністром.