В Ужгороді говорили про "українсько-словацьку" міграцію (ФОТО)

Міжнародна науково-практична конференція «Міграція між Словаччиною і Україною: сучасний стан, ризики та прогнози» проходила в Ужгороді 2-3 березня.

В Ужгороді говорили про "українсько-словацьку" міграцію (ФОТО)

Науковці, які у рамках проекту «Обмін ноу-хау для більш ефективного управління Шенгенським кордоном між Словаччиною-Україною та Норвегією-Росією» вивчали проблематику українсько-словацького прикордоння та презентували результати своїх досліджень.

Як поінформував координатор проекту, декан факультету суспільних наук УжНУ Юрій Остапець, на конференції розглянули питання соціально-економічного розвитку прикордонних регіонів, малого прикордонного руху, міграційних процесів, особливостей перетину кордону так званими «пересічниками», міграційних настроїв переселенців із зони АТО, менеджменту на кордоні та інші.

Конференція підсумувала реальні результати праці науковців України та Словаччини, зокрема, Пряшівського університету, Братиславського університету ім. Я. Коменського (Дослідницького центру Словацької асоціації зовнішньої політики) та Ужгородського національного університету в партнерстві із Державною прикордонною службою щодо вивчення основних проблем менеджменту кордонів.

Також на конференції були представлені попередні результати досліджень. Вони руйнують багато міфів, які науковці, політики чи прості громадяни вигадують на основі певних власних суджень та стереотипів, стверджує проректор УжНУ Мирослава Лендьєл: "Наприклад, в ході досліджень з’ясували, що внутрішньо переміщені особи, які проживають на Заході України, є менш мотивовані мігрувати за кордон, аніж жителі Закарпатської області. Чому? Бо у культурі громадян сходу України не існує такого явища, як заробітчанство чи сезонна міграція. Під час фокус-групи і жінки, і чоловіки говорили, що вони не залишать Україну, хіба що в крайньому випадку".

Окремо під час конференції науковці аналізували мотивації «пересічників», досліджували, якою є вага політичної та маніпуляційної складової, і шукали справжні мотиви, що рухають власниками автомобілів з іноземною реєстрацією.

Вчені також розробили певні сценарії, як розвиватиметься міграційна ситуація у зв’язку з подіями на сході України. Але основний висновок чіткий: як до Революції Гідності, так і тепер, у період українсько-російського конфлікту, основним мотивом виїзду за кордон є пошук кращого джерела доходу для сім’ї мігранта, а не бажання уникнути нестабільності в Україні. Тому якщо в Україні покращуватиметься соціально-економічна ситуація, якщо проводитимуться реформи у сфері управління державою, то рівень міграції буде знижуватися. Війна з Росією насправді є другорядним чинником для міграції з України.

Під час конференції, серед іншого, обмінялися інформацією про ситуацію на словацько-українських прикордонних переходах. Також словацькі науковці вважають важливим подальше поліпшення інфраструктури прикордонних переходів. Та чи не найбільше їх цікавить тема міграції. Окремо наголошувалося на важливості вирішення кадрової проблеми, яка стосується прикордонної служби, митниці, а також словацької поліції, повідомляє прес-служба УжНУ.

04 березня 2017р.

Теги: конференція, Словаччина, міграція

НОВИНИ: Соціо

09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 5
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
» Всі новини