Богдан Андріїв, вітаючи гостей, наголосив: «Ви маєте значний досвід напрацювання стратегії розвитку для міст Міхаловце, Кошице, угорського Мішкольца та інших і ми вважаємо, що цей досвід був би корисним для формування бачення перспектив Ужгорода, визначення маршрутної карти, яка допомогла б нашому місту бути справді європейським».
Головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський розповів про генеральний план і план зонування міста, напрацювання стратегії озеленення, підняв питання вивчення досвіду Кошице з просторового планування, кадастрового забезпечення.
Начальник управління економіки та підприємництва Ольга Травіна поінформувала про робочу групу, яка створена для напрацювання стратегії Ужгорода, підгрупи за окремими напрямами і проведену раніше роботу.
Словацькі фахівці розповіли, як тривало вироблення стратегії Кошице, це зайняло 14 місяців. Для Ужгорода, за попередніми даними, може йти мова про значно менші терміни. Обговорили бачення обох сторін щодо основних етапів роботи – аналіз даних, роботу із фокус-групами, у тому числі із залученням топ-менеджерів підприємств, провідних експертів, підготовку рамкового плану, механізми реалізації стратегії, моніторинг виконання, індикатори ефективності тощо. Розглянули два варіанти можливої співпраці – ведення консультування або ж підготовка кінцевого документу, «під ключ», українською та англійською мовами. Зваживши переваги, зійшлися на тому, було б доцільніше, аби словацькі фахівці, у тісній співпраці з нашою робочою групою із розробки стратегії, взялися за формування комплексного документу. Перемовини щодо продовження роботи над стратегією розвитку нашого міста “Ужгород 2030” із можливими партнерами продовжать.
Віктор 2017-02-08 / 19:17:10
Відчуваю, слідуюча делегація буде з Коста Ріки!
Віктор 2017-02-08 / 19:13:07
Боже муй! Словаки ракету і танка лем у телевізорі віділи! А тапер будуть нас вчити де поставити будар та смітник.