Експозицію складуть близько 60 станкових пейзажів та портретів, а також форматні монументальні полотна майстра. Окремим розділом будуть представлені графічні твори: рисунки олівцем і вугіллям, – повідомляють музейники.
За визначенням мистецтвознавця Людмили Біксей, творчість Гаврила Глюка стала яскравим явищем не лише в межах закарпатської школи, а й для всієї України. "Митець завжди й в усьому бачив прекрасне. Картини Гаврила Глюка наповнені сонцем, любов'ю до життя і до людей. Через постаті простих селян, лісорубів звеличується й опоетизовується образ землі та праці. Масштабним за емоційністю і виконанням полотном "Лісоруби" (1954 р.) художник уславив не тільки себе, здобувши високе визнання та срібну медаль на бієнале у Брюсселі. Реалістична достовірність сюжетів митця несе глибоке світоглядницьке обґрунтування, бо ж джерелом краси на землі автор вважав людську працю. Виразна декоративність кольору підсилює відчуття святковості у народних за пафосом полотнах, додає потужного народнопісенного звучання. У творах майстра простежується стильова спільність з угорським і румунським фольклором. Національний колорит виважений мелодією творів Глюка. Оптимістична сонячність проектується на плинну ритміку оповіді", – відзначає дослідниця.
На виставці представлять як твори з колекції Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая, так і полотна, люб'язно надані Благодійним фондом ім.Г.Глюка.
Початок о 16.00, повідомили Закарпаття онлайн в Управління культури Закарпатської ОДА.
Byby 2017-02-15 / 08:32:12
A vzagali zakarpats*ka hydozhnja shkola zhuvoposy jie dyzhe kolorutnojy i avtentuchnojy......vona vuriznjajiet*sja svojiejy vusokomasternistjy.