Про це в інтерв'ю "Апострофу" заявив директор інституту Володимир В'ятрович.
"Я думаю, що нам не варто говорити про таке державне свято, як 1 травня. Також поступово і точно треба переводити акцент з 9 травня на 8 травня. Також я переконаний, що не варто робити державним і святковим днем 8 березня", - підкреслив він.
За словами історика, Український інститут національної пам'яті вже розробив відповідний проект закону "Про державні свята в Україні".
"Найближчим часом будемо виставляти на громадське обговорення це питання. Головним завданням в цьому напрямку буде, дійсно, впорядкування цих свят, тому що у нас календар наповнений якимись новими українськими національними святами, а старі радянські свята все одно залишаються. Усе це потребує певного впорядкування. Я думаю, що цього року депутати підтримають нашу ініціативу і ухвалять цей закон", - заявив В'ятрович.
На його думку, на держаному рівні мають відзначатися лише ті свята, які присвячені подіям, що були переломними та надзвичайно важливими для України як держави, наприклад, День незалежності й День Конституції. "А не якісь свята, які залишилися нам у спадок від радянського минулого", - додав історик.
В'ятрович нагадав, якою великою перемогою для України була відмова від 23 лютого.
"Це свято вже майже зникло, і показником того є бізнес і комерція, які теж переорієнтувалися. Тобто 14 жовтня абсолютно поступово витісняє те, що стосувалося 23 лютого. З часом 14 жовтня повністю приживеться і буде саме тим днем, у який ми будемо згадувати захисників України, захисників в широкому сенсі", - зазначив директор інституту національної пам'яті.
Читатель 2018-04-04 / 20:39:16
Второе. Действительно происходит перелом в плане событий. То же 23 февраля было верным шагом отменить, введя, вместо него, 14 октября. Есть свой День Конституции, вместо советского. Есть День Независимости. Другие дни тоже есть.
Но, насчет "советского наследия" можно поступить очень разумно. То же 9 Мая оставить, но ... Отмечать его в другом формате. Без военных парадов (они не нужны, поскольку неактуальны), без лишнего пафоса.
Читатель 2018-04-04 / 20:32:13
Не ожидал тут такой резкой критики!
1) При чем тут коммунисты и советизм?
1 мая - День международной солидарности трудящихся! Иль, трудящиеся - это уже в прошлом???? Именно трудящиеся всех и вся кормят! Пока что...
2) 9 мая - День Победы, переросший в День Памяти жертв ВВ.
Далее. Это день победы НАД ФАШИЗМОМ! И при чем тут СССР? Кто-то тут рад, что фашизм не успел прийти на нашу землю? Извините....
679 2017-01-28 / 22:10:18
Коментар видалено. Адмін
Степан Крук 2017-01-28 / 16:52:18
Коли ліс рубають, щебки летять! 8-ме Березня - свято штучне, дійсно надумане комуністами та в багатьох асоціюється з днем народження Клари Цеткін. Це лишнє свято, оскільки маємо свято матері. 1-ше Травня - це не є комунічтичне свято, воно скоріше профспілкове. Це свято захисту працюючих, котре відмічається у всьому світі. А ми що, гірші?! 9-го Травня -День Перемоги! Чиї перемоги? Переможець СРСР здох, його нема! Переможена Німеччина процвітає. Тож що ми святкуємо. Але закінчення Другої Світової війни, розвязаної Сталіним - Гітлером потрібно відмічати, щоб нові Фюрери,як то Путін, знали, що їх злодійства перед людством нащадки народів не забудуть ніколи.
ІВАН 2017-01-28 / 15:00:25
НЕ думаю, що вдасться. Скасувати жидівське свято "День Гамана" (8 березня) жидівське лобі у владі не допустить.