Фінансування на 4 роки складає 3 мільйони 760 тисяч гривень, на цей рік на виконання програми передбачено 930 тисяч гривень.
Ініціаторами розробки Програми є Ужгородський ВП ГУНП у Закарпатській області та виконавчий комітет Ужгородської міської ради.
Основні завдання Програми – підвищення безпеки ужгородців, своєчасне виявлення, припинення та запобігання злочинам, удосконалення системи профілактики і реагування на сигнали та повідомлення про правопорушення, покращення взаємодії між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронними органами, здійснення заходів, спрямованих на підвищення правової культури громадян, утвердження здорового способу життя, запобігання проявам релігійної нетерпимості тощо.
Значною мірою на криміногенну ситуацію, зокрема і на території обласного центру Закарпаття, вплинули непроста суспільно-політична та економічна ситуація в державі, проведення військових дій на сході країни. Сьогодні спостерігається тенденція до збільшення масштабів криміналізації основних сфер життєдіяльності населення. Лише за минулий рік на 12,5% збільшилася кількість реєстрацій кримінальних правопорушень на території Ужгорода (з 3713 у 2015 році до 4177 у 2016 році), за якими відкриті кримінальні провадження, на третину збільшилася реєстрація тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень (з 773 (2015) до 1074 (2016). Більше половини всіх кримінальних правопорушень, вчинених в Ужгороді, складають протиправні посягання на майно: 55% - крадіжки (984), 5% - шахрайства (92), 5% - грабежі (84) та 0,7% - незаконні заволодіння транспортними засобами (13). Крім того, аналіз криміногенної ситуації в місті вказує на тенденцію до збільшення цих правопорушень порівняно з аналогічним періодом 2015 року. Згідно зі статистикою, кожен десятий злочин в місті скоєно раніше засудженими особами.
Вкрай ускладнює своєчасність реагування на заяви про злочини та події кримінального характеру застарілий автопарк, недостатність спецтехніки, озброєння, засобів зв'язку. Найбільш криміногенно враженими вулицями Ужгорода, як свідчить проведений аналіз, залишаються мікрорайони багатоповерхівок: Минайська, Грушевського, Легоцького, 8 Березня, проспект Свободи.
Програму ще розглянуть на сесії депутати міськради.