Говорили про серцево-судинні захворювання, адже дві третини всіх смертей у нашій державі стаються саме через них.
Олег СИЧОВ, головний аритмолог України
На Закарпатті дуже високий рівень кардіології, якщо порівнювати із середнім по всій Україні. Це завдяки тому, що проводяться регулярні наші навчання. Я займаюся порушеннями ритму провідності серця, діагностикою цих проблем. Більшість аритмій – це наслідок того, як живе людина все життя. Більше 50% причиною є порушення ритму серця, із ешемією міокарда, артеріальною гіпертонією, ендокринними порушеннями, функцією щитоподібної залози, тому на це треба звертати увагу. Може мати загрозу як швидку, так і потенційну загрозу, є шлуночкові порушення ритму серця, особливо після інфаркту міокарда, на тлі серцевої недостатності, коли людина помирає раптово.
Діагностування та лікування аритмії – одна із ключових тем цьогорічної школи. Більшість із причин цієї хвороби – набуті. Проте в 10 % випадків аритмія розвивається через спадковість. При правильному і вчасному лікуванні гіпертонічної хвороби життя людини можна продовжити на 18 років.
Микола РІШКО, лікар-кардіолог
Якщо ми не лікуємо хворобу, маємо більше на чверть інфарктів, коронарних ускладнень, якщо не лікуємо ішемічну хворобу, маємо більший відсоток пацієнтів із серцевою недостатністю, якщо не лікуємо гіпертонічну хворобу – маємо більше ніж на третину інсультів. Ви знаєте, що це значить для хворих і держави. Оскільки серцево-судинні захворювання займають більше як дві третини смертності, тому для усіх лікарів важливо почути і зрозуміти важливість обрання правильної тактики лікування
Якщо в людини з’являються запаморочення, перебої в роботі серця, час звернутися до спеціалістів.
Ростислав СИДОРАН, завідувач амбулаторії ЗПСМ центру первинної медико-санітарної допомоги (Мукачево)
Хворі в першу чергу звертаються до сімейних лікарів, враховуючи те, що в Україні смертність є дуже великою, розповсюдженість артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби є теж великою. Відомо, що ліки від гіпертонії будуть відшкодовуватися державою, гіпертонія має багато ускладнень, тому лікувати артеріальну гіпертензію, вважаю, основним методом запобігти цим ускладненням, як інфаркти, інсульти. Крім лікування, важлива ще і профілактика.
Кардіологічна школа в Ужгороді – захід традиційний, цьогоріч в обласному центрі Закарпаття відбувся уже уп’ятнадцяте. Лікарі переконані: обмін досвідом та інформацією про методи профілактики допоможе діагностувати серцево-судинні захворювання на ранній стадії.
Ужінформ