Фахова команда лекторів-тренерів факультету післядипломної освіти Ужгородського національного університету протягом восьми годин не тільки відпрацьовувала питання надання допомоги хворим із серцево-судинними гострими станами , але й вивчали найчастіші та складні випадки при інсультах, гіпертонічних кризах та зупинках серця. Також під час тренінгу лікарі ділилися проблемами з якими щоденно стикаються під час роботи..
Головною причиною ускладнень та важких станів при серцево-судинних хворобах вважають пізнє звернення пацієнтів по допомогу, самолікування, дорогі ліки та необізнаність пацієнтів про ознаки серцевого нападу та інсульту. Ще одна з проблем: автотранспорт та аварійний стан доріг. Адже долаючи бездоріжжя на малопрохідних або старих авто медики втрачають дорогоцінні хвилини.
Велику надію медики покладають на відкриття сучасного кардіологічного відділення (катетеризаційної лабораторії) в Хустській районній лікарні, яке завдяки коштам Світового банку запрацює вже наступного року. Це дозволить оперативно і швидко доставляти пацієнтів до мед закладу, де буде проведено малоінвазивне втручання, що запобігатиме незворотнім змінам у серці при інфаркті та інших гострих серцевих станах.
Навчання відбувалося в рамках реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області».
А вже з наступного року понад 1000 сімейних лікарів області вдосконалюватимуть свої знання та навички на аналогічних курсах, повідомили Закарпаття онлайн у прес-центрі УОЗ області.