Як підібрати книгу дитині – радили в літклубі "Читаємо разом" в Ужгороді (ФОТО)

Як вибрати дитячу книгу, чому дітям подобаються жахастики, як зорієнтуватися в морі дитячої літератури, доповнюють чи шкодять ілюстрації в дитячих книжках та інші питання обговорювали в День Святого Миколая в літературному клубі «Читаємо разом» дитячі письменники Олександр Гаврош, Галина Малик та дослідниця дитячої літератури Оксана Панько.

Як підібрати книгу дитині – радили в літклубі "Читаємо разом" в Ужгороді (ФОТО)

За словами дослідниці дитячої літератури, викладача УжНУ Оксани Панько, дитина-читач по-різному сприймає книжку не залежно від віку, тому експерт покласифікувала читачів на три групи – читач-гравець, який сприймає книжку як гру, яка має бути яскравою, барвистою, динамічною, читач-герой, який ототожнює себе із героєм, хоче читати про себе. Перші два типи сприймають на рівні подобається/ не подобається, а мислячий читач, зазвичай підліток, який вже здатний аналізувати й бачити глибше, ніж просто історію.

Запрошені закарпатські дитячі письменники, книги яких увійшли до шкільної програми, продемонстрували свої новинки та відповіли на питання про власні бестселлери. Галина Малик представила найновішу свою книгу віршів для найменшеньких «Їде грудень на коні» та розповіла про роботу з редактором, художниками при підготовці та перевиданнях «Незвичайні пригоди Алі», «Злочинці з паралельного світу» тощо. Втручатися у свої тексти письменниця практично не дозволяє і дуже прискіпливо працює з художниками над ілюстраціями. 

Олександр Гаврош представив «Легенди Срібної землі» та казку «Різдвяний песик». Автор відомих книг «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу», «Пригоди тричі славного розбійника Пинті» любить працювати з редактором й іноді прислухається до його порад, іноді робить правки до текстів, тому радить читати останнє перевидання своїх книг.

Включення до шкільної програми автори сприйняли по-різному. Якщо Галина Малик – з острахом, бо примус ні до чого доброго не приводить, то Олександр Гаврош зрадів, бо нарешті школярі зможуть читати сучасну літературу й книгу, дія якої відбувається в Закарпатті. З піратськими копіями книжок в інтернеті Галина Малик бореться гнівними листами до адміністраторів сайту, а Олександр Гаврош – ні, бо вважає це боротьбою з вітряками.

Цікавим було обговорення теми жахастиків у літературі і їх впливу на дитину. Оксана Панько стверджує, що книжка врегульовує світ як хаос для дитини, а жахастики дають емоції, які заспокоюють дитину, врівноважують. Проте не така дія у фільмів з жахами, які можуть налякати. Зрештою, письменники погодилися, що жахастиків, від яких більшість дітей фанатіє, має бути в міру.

Щодо підбору книжок для дітей, то експерти кажуть, що вибір книги є індивідуальним, залежить від розвитку дитини, її віку і зацікавлень. Але гості літклубу «Читаємо разом» радять звертати увагу на видавця, автора, якість книги тощо. Найкраще – почитати батькам кілька сторінок перед купівлею або навіть показати кілька різних книжок дитині, щоб спостерегти її вподобання. Під час акції Оксана Панько порадила список книжок від Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва, який допоможе батькам зорієнтуватися в світі дитячої літератури.

Атмосферу та святкових емоцій акції в Закарпатські обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка додали пісеньки про Миколая та дитячі книги.

20 грудня 2016р.

Теги: книга, діти, літклуб

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 6
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини